Dnes je 19. dubna 2024, Svátek má Rostislav, zítra Marcela

12. ročník Rally plesu ŠKODAteam 2018

15. února 2018 • 20:00

Mezi únorové společenské události již po několik let patří Rally ples ŠKODAteam. O úspěšnosti akce svědčí zcela zaplněný kulturní dům Družba v Klatovech.

Ples se konal v sobotu 10. února 2018. Nabitý program zpestřovala nejrůznější vystoupení. Své umění předvedla například skupina Pyroterra se svou lightshow. Pro návštěvníky byla připravena celá řada soutěží a tombola, jejíž hlavní cenou byl půlroční pronájem vozidla Škoda Fabia.

Hlavní částí programu bylo vyhlášení vítězů Poháru ŠKODAteamu. Ocenění získávají tři nejlepší posádky, které se zúčastní jarního i podzimního Škoda srazu v Běšinách.

Věnce předávali vítězům Jan Frei a Petr Šlegl, posádka, jež v sezóně 2017 obhájila titul mistrů České republiky v rally historických automobilů na krásné Škodě 130 LR. Jedná se o domácí závodníky, jejichž kariéra odstartovala právě účastí na Rally srazu v Běšinách. Další předávající osobností byl Marcel Tuček, kterého sice můžeme vidět na tratích rychlostních zkoušek v Mitsubishi Lancer Evo IX či v Mazdě RX-7, ale závodnické začátky tohoto domažlického rodáka jsou rovněž spojeny se značkou Škoda.

Mezi účastníky plesu byli např. vícemistři České republiky v rally, ve třídě 3, Václav Kopáček jun. se svou spolujezdkyní Barborou Rendlovou či Lukáš Frána se spolujezdcem Pavlem Odvárkou startující v seriálu MČR v rally ve třídě 8.

Osobně mohu říci, že atmosféra byla výborná a všichni se dobře bavili. Jen čas ukáže, zda se mezi letošními vítězi neskrývá další mistr.