www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 24. března 2019, Svátek má Gabriel, zítra Marián

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

SOUHRN: Sébastien Ogier vyhrál Rally Guanajuato México

13. března 2018 • 11:00

Francouzský multišampion Sébastien Ogier zvítězil na Rally Guanajuato México, přestože startoval v první etapě jako druhý a měl tak nevýhodu v čištění tratě. Tímto prvenstvím se dostal zpět do čela šampionátu. I když nakonec přišel o čtyři body za powerstage kvůli penalizaci za poražený retardér.

Sébastien Ogier - Julien Ingrassia (Ford Fiesta WRC) - Rally Guanajuato México 2018

Pozice lídra a hlavního čističe trati vůbec neseděla Thierry Neuvillovi, navíc problémy na jednom brodu znamenaly až šesté místo, poslední mezi jezdci s vozy WRC, kteří nevyužili pravidla rally2.

Kromě Sébastiena Ogiera byl hlavní hvězdou soutěže bezesporu další Sébastien - Loeb. Při prvním startu s novou generací WRC postupně zrychloval a v průběhu druhé etapy se dostal dokonce do čela, defekt na RZ 14 však znamenal pád na páté místo a konec nadějí na prvenství.

Druhý absolutně skončil s více než minutovou ztrátou Dani Sordo před i tentokrát hodně chybujícím Krisem Meekem. Čtvrtý skončil po nevýrazném výkonu Andreas Mikkelsen, dopadl však mnohem líp, než Lappi, Suninen či Evans, kteří havarovali. Soutěž se opět nevydařila Toyotě, které trápily technické problémy, které vyřadily Latvalu i Tänaka.

Na mexické poměry slušně obsazená kategorie WRC2 tentokrát přinesla jednu velkou nudu. Bezpečně suverénně zvítězil Tidemand o více než šest minut před Greensmithem a téměř čtrnáct před Hellerem. Finští mladíci Rovanperä a Huttunen poodpadali kvůli proraženým chladičům, příliš se nesvezl ani Nil Solans. Kategorie WRC3 měla jediného účastníka, Tom Williams se však celou soutěž trápil a nakonec po poslední zkoušce dobrovolně odstoupil, stejně by však byl vyřazen z klasifikace kvůli překročení časového limitu v jedné z časových kontrol.

Mistrovství světa v automobilových soutěžích bude pokračovat na začátku dubna na Korsice.

Konečné výsledky Rally Guanajuato México

Průběžné pořadí mistrovství světa

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist