www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 24. ledna 2019, Svátek má Milena, zítra Miloš

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Reklama

ACCR Czech Team bude i v letošní sezóně pokračovat v mistrovství Evropy

15. března 2018 • 08:00

Velmi úspěšnou premiéru si v loňském roce odbyl ACCR Czech Team v rámci Mistrovství Evropy i Evropské Rally Trofeje. V týmovém hodnocení ERC čeští reprezentanti bojovali až do poslední rychlostní zkoušky dokonce o prvenství, nakonec skončili s těsným odstupem druzí. Na tento výsledek se ACCR Czech Team pokusí navázat i v letošní sezóně.

Dominik Brož - Petr Těšínský (Peugeot 208 R2) - Azores Airlines Rallye 2018

Týmovou jedničkou budou i v tomto roce Jan Černý s Petrem Černohorským, kteří se opět představí na závodech mistrovství Evropy v rámci kategorie ERC Junior U28. Jejich soutěžním náčiním však nebude Škoda Fabia R5, ale speciál Ford Fiesta R5 zlínského týmu Gemini Clinic, se kterým v loňské sezóně vyhrál Bryan Bouffier dva závody mistrovství Evropy.

Nejvíce bodů do loňského hodnocení týmů přinesl úspěšný juniorský reprezentant Filip Mareš, který v letošní sezóně přestupuje do speciálu kategorie R5 a bude se soustředit zejména na starty v domácím šampionátu. V hodnocení ERC Junior U27 naopak bude pokračovat posádka Dominik Brož-Petr Těšínský, která se pokusí vylepšit nepříliš úspěšné vystoupení v loňském ročníku, doprovázené řadou technických problémů s novým vozem Peugeot 208 R2.

I v letošním ročníku má mistrovství Evropy v plánu osm závodů, z toho šest se bude započítávat do hodnocení juniorských šampionátů. Po ostrovních závodech na portugalských Azorech a španělských Kanárech se posádky vydají do Itálie na Rally di Roma Capitale, domácí Barum Czech Rally Zlín, bývalou světovou soutěž Rally Poland, své účinkování pak zakončí na šotolině v Lotyšsku.

„Loňské premiérové vystoupení ACCR Czech Teamu v mistrovství Evropy dopadlo velmi úspěšně a celý projekt posloužil jako inspirace pro řadu dalších národních federací. Proto jsme velice rádi, že můžeme podpořit mladé jezdce i v letošním roce a zabojovat o nejvyšší příčky nejen v hodnocení týmů, ale také v nově vypsané kategorii národů. Pokračováním projektu také chceme vyslat signál mladým talentovaným pilotům, že i oni mají šanci dosáhnout na podporu v jejich dalším růstu,“ řekl generální sekretář Autoklubu ČR Tomáš Kunc.

Úvodní závod Mistrovství Evropy se uskuteční ve druhé polovině března na Azorských ostrovech, na startu se však z reprezentantů ACCR Czech Teamu představí jen Dominik Brož. Soutěž totiž termínově koliduje s úvodním podnikem MČR v rally, Valašskou Rally. Účast jednoho z favoritů šampionátu U28 - Jana Černého - bude tedy zahájena až květnovou Rally Islas Canarias.

Autoklub České republiky
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist