www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 26. března 2019, Svátek má Emanuel, zítra Dita

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Červen a hustopečská rally je synonymem

13. dubna 2018 • 13:00

Možná trochu komplikovaněji než v minulých letech, ale jinak ve stále stejném standardu pracuje pořadatelský tým Agrotec Petronas Syntium rally na přípravách letošního čtrnáctého ročníku. Ten se v okolí Hustopečí uskuteční ve dnech 15. – 16. června 2017. Tahákem „rally mezi vinicemi“ bude opětovné zařazení soutěže do českého i slovenského šampionátu.

Grzegorz Grzyb - Jakub Wróbel (Škoda Fabia R5) - Agrotec Petronas Syntium Hustopeče 2017

Nad oběma národními šampionáty bude podruhé v řadě čnít zápočet soutěže do mezinárodního kalendáře Mistrovství FIA zóny střední Evropa (www.cez-motorsport.com). Letošní kalendář obsahuje třináct soutěží ve střední a jihovýchodní Evropě. Hustopečská rally bude šestým podnikem tohoto seriálu. Agrotec rally je tím pádem v nejlepší společnosti, když v tomto šampionátu najdeme prestižní soutěže v Rakousku, Maďarsku, Slovensku, Polsku, Chorvatsku, Srbsku, Slovinsku, Bosně a Hercegovině a Itálii.

Kvalitní startovní listinu však specifické asfalto-šotolinové soutěže zajistí spíše účastníci českého a slovenského mistrovství. V Česku bude Agrotec Petronas Syntium rally čtvrtým podnikem sezony, na Slovensku třetím za Prešovem a Tatrami. Účastníci mistrovství Slovenska se v Hustopečích objeví potřetí v řadě, soutěž bude započítávána i do MSR v rally historických automobilů. Této skutečnosti budou moci opět využít i české posádky, disponující historickými vozy, které se tak budou moci na soutěž přihlásit.

„Jsme rádi, že se nám podařilo zachovat všechny zápočty soutěže. Potřetí v řadě tak dojde na zajímavou konfrontaci české a slovenské rally scény a doufejme, že se na startu objeví i nějaký další atraktivní soutěžní jezdec ze zahraničí. Naší prioritou je opět postavit velmi kompaktní trať, ve stylu posledních let. Očekáváme kolem 150 km rychlostek, s přejezdy nějakých 330 kilometrů,“ naznačuje šéf organizačního týmu Martin Rada.

„Přece jen jsme měli s přípravou trati více komplikací než obvykle. Podoba se několikrát měnila, protože v termínu soutěže jsou naplánovány rozsáhlé uzavírky silnic, kterým jsme se museli přizpůsobit. Aktuálně jsme řídícímu orgánu zaslali Zvláštní ustanovení, v nejbližších dnech proběhne schválení trati. Ta vychází co nejvíce z loňské podoby, kdy jsme se snažili každý den zachovat koncept tří zkoušek dvakrát,“ doplnil ředitel Rudolf Kouřil.

Z programu Agrotec Petronas Syntium rally můžeme zmínit, že ve dnech 14. – 15. června se uskuteční seznamovací jízdy, po technické a administrativní přejímce si budou moci posádky naposledy vyzkoušet závodní vozy na testovací zkoušce. Její podoba se nemění, opět to bude na části Starovické okruhové zkoušky (pátek 15. června, 12:30 – 16:00 hod.). V posledních letech se osvědčil i servisní prostor v areálu společnosti MOSS logistics, na Bratislavské ulici v Hustopečích.

Více informací k soutěži bude postupně zveřejněno na oficiální stránce www.agrotecrally.cz, řada novinek bude dostupná i na facebookovém profilu Agrotec rally Hustopeče.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist