www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 26. března 2019, Svátek má Emanuel, zítra Dita

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Czech Drive: náměstí před radnicí nabídne bohatý program

13. dubna 2018 • 17:50

Návštěvníci 2. ročníku výstavy automobilů a motocyklů CZECH DRIVE uvidí na náměstí Míru ve Zlíně (sobota 14. dubna 2018) především ukázky záchranných složek. Na prostranství před zlínskou radnicí předvedou součinnost části složek integrovaného záchranného systému. Hasiči a záchranáři zdravotnické záchranné služby spolupracují při záchranných pracích u dopravních nehod i mimořádných událostech a ukázky jejich zásahu zhlédne široká veřejnost.

Czech Drive 2017

„Do programu zahrneme opět ukázky výuky první pomoci pro veřejnost, ukázky hasičského vybavení, stříhání vozu a prezentaci státní i městské policie. Ta vedle prevence kriminality představí veřejnosti mobilní služebnu, vozidlo i motocykl a předvede ukázku kynologické jednotky v travnatém prostoru u kašny. Policie České republiky vystaví policejní auto i motocykl a děti si mohou vyzkoušet znalost při dopravních testech. Dále je připraven bohatý doprovodný program pro ženy a především děti,“ pověděl Miloslav Regner, ředitel výstavy CZECH DRIVE.

Policie České republiky ve Zlíně z oddělení silničního dohledu předvede návštěvníkům výstavy vozidlo Škoda Superb 4x4 v civilním provedení včetně měřícího zařízení, prohlédnout si můžete policejní motocykl BMW 1200 RT, dále pozorovací dalekohled Monokular s digitálním fotoaparátem pro odhalování přestupků nebo měřící zařízení rychlosti. Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení předvedou technické vozidlo Mercedes-Benz a proběhne prezentace vybavení pořádkové policie.

Nejen nejmenší návštěvníci si prohlédnou hasičský vůz, vozidla záchranky, dále hasiči předvedou v ukázkách společně se záchranáři zdravotnické záchranné služby a členy Autoklub sport rescue zásah u dopravní nehody včetně zásahového vozidla, stříhání vraku nebo vyprošťování z trenažérů. K vidění bude rovněž čtyřkolka pro transport materiálu do velmi nepřístupného lesního terénu. „Velkou pozornost určitě vzbudí i FIA trenažér pro nácvik vyproštění z havarovaného vozidla. Zdravotnická záchranná služba předvede nové sanitní vozidlo Volkswagen Transporter T6 nebo typ Amarok, sanitní vozidlo určené do lehčího a středního terénu. Chybět nebude ani vůz Mercedes-Benz Sprinter pro přepravu pacientů s vysoce nebezpečnou nákazou,“ uvedl Martin Konečný z pořadatelského štábu.

Podstatná část plochy na náměstí bude vymezena pro dopravní hřiště BESIPU v rámci dopravní výchovy pro děti. Ke zvyšování bezpečnosti dětí na komunikacích slouží dopravní výchova. Nejvhodnějším místem, kde je možné praktikovat dopravní výchovu, jsou právě dopravní hřiště.

Společnost Samohýl Motor vystaví a předvede na náměstí vozy Škoda a Volkswagen. Návštěvníci výstavy si mohou vyzkoušet tyto vozy v rámci testovacích jízd, proběhne soutěž o zapůjčení vozu na víkend, k dispozici bude i fotokoutek. Nenechte si ujít i závodní speciál teamu Samohýl Motorsport a příznivci ledního hokeje mohou těšit v expozici na autogramiádu extraligových hráčů Aukro Berani Zlín.

Program na náměstí Míru (sobota 14. dubna 2018, 10 – 17 hodin):

10:00 - 16:00 činnost dětského dopravního hřiště BESIP, vozový park a ukázky integrovaného záchranného systému, Autoklub České republiky a sanitní vozidlo Rallye Zlin.

10:00 hodin: zahájeni - úvodní slovo Miloslava Regnera, ředitele výstavy CZECH DRIVE

10:15 hodin: dopravní nehoda - zásah hasiči + ZZS

11:00 hodin: ukázky služební kynologie Městské policie Zlin

13:00 hodin: závodní nehoda - zásah ASR + ZZS

13:45 hodin: ukázky služební kynologie Městské policie Zlin

14:30 hodin: dopravní nehoda - zásah hasiči, ASR + ZZS

15:30 hodin: závodní nehoda - zásah ASR + ZZS

17:00 hodin: předpokládaný konec ukázek na náměstí

Roman Ordelt
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
17.04.2018 20:49
ajaj
hmm, tři dny po slavné monstrakci a nikde ani čárka, proběhlo to vůbec? ;-)
toplist