www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 24. ledna 2019, Svátek má Milena, zítra Miloš

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Reklama

Citroën C3 R5 chce uspět i na šotolině

15. května 2018 • 16:30

Po úspěšném debutu na dubnové asfaltové Korsice přepíná vlajková loď Citroën Racing na portugalskou šotolinu. Pojede na odlišném povrchu, ale se shodným cílem. Stéphane Lefebvre a Gabin Moreau se budou snažit ukázat, že nové auto má potenciál nasadit laťku v kategorii také na tomto povrchu.

Stéphane Lefebvre - Gabin Moreau (Citroën C3 R5) - Tour de Corse 2018

Od aut současnosti se vyžaduje, aby byla rychlá na obou typech povrchů, na asfaltu i na šotolině. Výrobci tak stojí před výzvou těchto dní. Po slibném debutu na asfaltu při Tour de Corse, kde dosáhl dvou vítězství na rychlostních zkouškách a celkově druhého místa ve WRC2, se Citroën C3 R5 připravuje na závěr týdne na Rally Portugalsko, na šotolinovou premiéru, tedy na povrchu, který převládá v programu mistrovství v rally.

Cíl je jasný - dosáhnout podobného úspěchu i na šotolině. Tento cíl je reálnější od prvního vítězství vlajkové lodi Citroënu na Rally Lyon - Charbonniéres, součásti francouzského mistrovství v rally. Citroën C3 R5 je jediné auto v této kategorii vybavené specifickou geometrií přední nápravy pro každý povrch. Stéphane Lefebvre, pilot ve službách Citroën Racing, demonstroval kvality vozu na rally, kterou opravdu miluje při jeho teprve druhém představení ve WRC2.

Bylo to právě v Portugalsku, kde v roce 2014 ještě v Algarve talentovaný šestadvacetiletý Francouz vybojoval první vítězství v Junior WRC. Poté se základna rally přesunula k Portu. Díky nezměněným tratím se Stéphane Lefebvre se svým spolujezdcem Gabinem Moreau pouštějí na důvěrně známé trasy. Druhý z vozů C3 R5 povede místní pilot José Pedro Fontes, mistr Portugalska v letech 2015 a 2016.

Pierre Budar, šéf Citroen Racing: „Po úspěšném debutu na Korsice na asfaltu je nyní čas ukázat, jaký máme potenciál na šotolině. Vůz je vybavený speciálně navrženou nápravou pro každý povrch, takže pro závodní zákaznické oddělení jsme udělali velký kus práce. A Stéphane a Gabin mají všechny kvality k tomu, aby výsledek naší práce na vrcholu znalostí předvedli před nadšenými portugalskými fanoušky. Byli zapojeni do vývoje auta i pro šotolinovou verzi a tak by neměli být na tomto povrchu ničím zaskočeni.“

Stéphane Lefebvre: „Je to rally, kterou mám skutečně rád a na kterou mám jen dobré vzpomínky. Rychlostní zkoušky vyhovují pro můj styl pilotování, s rychlými cestami, které si říkají po instinktivním přístupu. Mám s touto rally dost zkušeností, od jejího stěhování do Porta jsem tu nechyběl. Když pominu můj výsledek z Korsiky, jsem odhodlaný dostat se opět do boje na dráze. Neznamená to, že bych byl pod větším tlakem, to pak člověk obecně začne dělat více chyb, ale rád bych zajel dobrou rally. Před startem budu dva dny testovat na šotolině, abych se plně připravil v autě, které je speciálně navržené pro šotolinu.“

Citroën Racing
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist