www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 24. ledna 2019, Svátek má Milena, zítra Miloš

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Reklama

SOUHRN: Vodafone Rally de Portugal vyhrál Thierry Neuville

20. května 2018 • 19:00

Po třech týdnech pokračuje mistrovství světa v automobilových soutěžích. Po soutěži na jihoamerickém kontinentě se posádky vrací zpět do Evropy, kde se uskuteční tradiční Vodafone Rally de Portugal, opět již se standardní kvalitou startovního pole. Průběh celé soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

-

Online výsledky - Diskuse k soutěži - Další informace k Vodafone Rally de Portugal

Thierry Neuville - Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) - Vodafone Rally de Portugal 2018

Belgický pilot týmu Hyundai Thierry Neuville vyhrál Portugalskou rallye a v čele MS vystřídal Francouze Sébastiena Ogiera, jenž v pátek havaroval. Vicemistr světa z posledních dvou sezon si připsal po únorovém triumfu ve Švédsku druhé letošní vítězství a osmé v kariéře.

Devětadvacetiletý Neuville se dostal do čela Portugalské rallye v pátek odpoledne a vedení už nepustil. Na druhém místě skončil s odstupem rovných 40 sekund Brit Elfyn Evans, třetí byl o dalších 7,3 sekundy zpět druhý jezdec Fordu Fin Teemu Suninen.

Ogierova snaha o rekordní šesté vítězství v Portugalsku vzala za své už v páté erzetě, kdy pětinásobný mistr světa skončil se svým fordem mimo trať. Do soutěže se Francouz v sobotu vrátil, ale byl daleko v poli poražených a body do MS nevybojoval ani v závěrečné power stage, načež raději odstoupil.

Doslova Waterloo byla letošní soutěž pro jezdce Toyoty. Ott Tänak odstoupil už v úvodu s poškozeným motorem, zavěšení v první etapě zastavilo i Latvalu, který se vrátil do závodu alespoň v rámci superally. Čest japonské automobilky tak zachraňoval pátý Esapekka Lappi, který o čtvrtou příčku přišel až v závěru po penalizaci za posunutí balíku. Nutno přiznat, že obdobnou penalizaci dostal již dříve i čtvrtý Dani Sordo.

Soutěž poznamenala řada havárií, ze špičky se jim kromě Ogiera nevyhnuli ani Paddon či Meeke, přičemž při druhém jmenovaném stáli všichni svatí a je jen zázrak, že se nic nestalo.

V hodnocení WRC2 zvítězil suverénně Pontus Tidemand, přestože v úvodu ztratil po defektu spoustu času. Jeho soupeři na tom byli obdobně, takže se Tidemand celkem v pohodě vrátil do čela. Druhým místem ve WRC2 a devátým absolutně si zajel životní výsledek Lukasz Pieniazek, který i přes mohutný finiš udržel za zády Stéphana Lefebvra stahujícího po defektu.

Doslova pohroma nastala v hodnocení JWRC, kde pouze dvě posádky absolvovaly celou soutěž bez superally. Zvítězil tak Dennis Radström se čtvrthodinovým náskokem na Enrica Oldratiho.

Kompletní výsledky Vodafone Rally de Portugal

- - - - - - - - - - - - - před startem - - - - - - - - - - - - -

Kris Meeke - Paul Nagle (Citroën C3 WRC) - Vodafone Rally de Portugal 2017

Po třech týdnech pokračuje mistrovství světa v automobilových soutěžích. Po soutěži na jihoamerickém kontinentě se posádky vrací zpět do Evropy, kde se uskuteční tradiční Vodafone Rally de Portugal, opět již se standardní kvalitou startovního pole. Průběh celé soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist