www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 21. dubna 2019, Svátek má Alexandra, zítra Evženie

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

SOUHRN: Rally Turkey vyhrál Ott Tänak

16. září 2018 • 16:00

Mistrovství světa v automobilových soutěžích se vrací po několika letech do Turecka. Letošní ročník Rally Turkey se koná v oblasti Marmaris na extrémně rozbitých šotolinových tratích. Průběh celé soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Online výsledky - Diskuse k soutěži - Další informace k Rally Turkey

Jari-Matti Latvala - Miikka Anttila (Toyota Yaris WRC) - Rally Turkey 2018

Ott Tänak vyhrál Rally Turkey a přiblížil se v hodnocení šampionátu jezdců vedoucímu duu Thierry Neuville - Sébastien Ogier, kterým se v Turecku vůbec nedařilo. Razantní krok směrem k titulu ve WRC2 udělal svým vítězstvím Jan Kopecký, když jeho největší soupeř Pontus Tidemand do cíle nedojel.

Turecké soutěž se do kalendáře MS vrátila po dlouhých letech, navíc tentokráte do oblasti Marmaris, kde pořadatelé připravili pro posádky náročné a hodně rozbité šotolinové cesty. S tím měly problémy se poprat jak posádky vozů WRC, tak i posádky WRC2.

Nejlepší poměr mezi rychlostí a spolehlivostí zvolili jezdci Toyoty. Ott Tänak si připsal celkem jasné vítězství před Jari-Matti Latvalou. Jen třetí pilot Toyoty Esapekka Lappi kvůli vlastní jezdecké chybě nedojel. Dva největší favorité na titul dopadli neslavně. Thierry Neuville odstoupil v průběhu druhé etapy s poškozeným tlumičem, Sébastien Ogier ztratil hodně po problémech s řízením a ve snaze svou ztrátu dohnat havaroval. Technické problémy zradily i Evanse a Madse Ostberga, Craigu Breenovi Citroën C3 WRC dokonce shořel.

Díky tomu se do první desítky dostaly i vozy katerogie R5. Překvapivě nejrychlejší byl starý lišák Henning Solberg, který se asi jako jediný dokázal vyhnout jakámkoliv problémům. Vítězstvím ve WRC2 se přiblížil k titulu Jan Kopecký, ani on to ale neměl jednoduché. Dostal dva defekty, měl problémy s poloosou, i tak to však na vítězství stačilo. Jeho největší soupeř Pontus Tidemand měl totiž také dva defekty, posléze jel s poškozeným tlumičem a zničil rám natolik, že nebyl schopen pokračovat ani v rámci superally. V souboji o to, kdo bude mít méně problémů, nakonec uspěli nejlépe druhý Simone Tempestini a třetí Chris Ingram.

Obdobná situace byla i v JWRC. Turecko byl poslední seriál tohoto šampionátu a kvůli dvojitým bodům byl rozhodující pro zisk titulu. Pro většinu pilotů malých dvoukolek však byla soutěž velkým trápením. Nejlépe si s náročnými podmínkami poradil Emil Bergkvist, který po většinu soutěže nezajížděl nejrychlejší časy, ale dokázal se vyhnout všem problémům a po zásluze zvítězil jak v rámci soutěže, tak také v rámci celého seriálu.

Konečné výsledky Rally Turkey

- - - - - - - - - - - - - SHAKEDOWN - - - - - - - - - - - - -

Výsledky shakedownu

- - - - - - - - - - - - - před startem - - - - - - - - - - - - -

Mistrovství světa v automobilových soutěžích se vrací po několika letech do Turecka. Letošní ročník Rally Turkey se koná v oblasti Marmaris na extrémně rozbitých šotolinových tratích. Průběh celé soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist