Dnes je 28. března 2024, Svátek má Soňa, zítra Taťána

Valašská rally 2019 měla i své krizové momenty

10. dubna 2019 • 15:00

Připravili jsme dvě videa z Valašské rally. Kolikátý podnik v sezóně to byl, už jistě víte, že ho vyhrál Kopecký taky. V rámci Valašky ale odstartoval také třetí ročník Peugeot Rally Cupu CZ, a jemu se s kamerou věnujeme pravidelně od prvního závodu na jaře 2017.

Matěj Kamenec - Jan Houšť (Peugeot 208 R2) - Kowax Valašská Rally ValMez 2019

Napínavé souboje svedlo na letošní Valašce sedm posádek, které se zapsalydo poháru pro vozy Peugeot 208 R2. Špička Peugeotů zároveň válčila i na čele hodnocení dvoukolek.

Opět se potvrdilo pravidlo, že rally končí až na cílové rampě, a do té doby se může přihodit cokoliv. Třeba crash z první pozice dvě rychlostní zkoušky před cílem. Naštěstí se nehoda obešla bez zranění. Matěji Kamencovi držíme palce, aby jeho vůz byl co nejdřív fit a zpět na trati.

Snad vůbec nejkrizovější moment celé Valašské rally 2019 můžete shlédnout v rámci následujícího krátkého sestřihu. Už jste ho možná viděli, ale ne z tohoto úhlu. Moc nescházelo k velkému průšvihu. Příčinou byla chyba v komunikaci na startu rychlostní zkoušky. Naštěstí vše dobře dopadlo askvěle obsazený závod přinesl především parádní sportovní podívanou.