www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 6. prosince 2019, Svátek má Mikuláš, zítra Ambrož

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Magických 99 pro Ekaterinu Stratievu

14. srpna 2019 • 21:20

Už po jedenácté se tento týden postaví na start zlínské Barumky sympatická drobná blondýnka z Bulharska. Ekaterina Stratieva je typickým představitelem soutěžáckého srdcaře a nejen díky tomu má i v České republice řadu nadšených příznivců.

Ekaterina Stratieva dostala v roce 2018 klíč od města Zlína od primátora Miroslava Adámka

Katko, už loni jsi říkala, že nevíš, jestli dokážeš realizovat další starty na Barumce. Jak se to tedy podařilo?

Sama to nechápu. Pluto (Petr Linhart, pozn. red.) na mě pořád tlačil, že prostě není možné, abych ve Zlíně chyběla a všichni jsme se tedy společně snažili tenhle úkol dotáhnout do zdárného konce. A najednou jsme prostě tady.

Všechno se povedlo zařídit za méně než deset dnů, včetně pronájmu auta. Našli jsme obrovskou podporu mezi našimi fanoušky a přáteli a také máme nové sponzory, kterým se doufám naše vystoupení a sport bude líbit, abychom mohli pokračovat i příští rok. Musím říct, že jsem opravdu moc šťastná, že tu zase jsem.

Podle tvých slov je to takový malý zázrak?

Přesně. Sama tomu nemohu uvěřit, že jsem ve Zlíně už po jedenácté. Po loňském desátém startu jsem své rodině slíbila, že s rally skončím. Teď ale musím říct, že letošní Barum Czech Rally Zlín bude 99 soutěží mé kariéry, takže když to dotáhnu letos třeba v Maďarsku na stovku, můžu začít příští rok od začátku.

Jaké jsou tvé nejlepší vzpomínky na zlínskou soutěž?

Těch je mnoho. Pamatuji si hlavně na můj vůbec první start. Bylo to něco úžasného, ta spousta lidí a atmosféra. A k tomu celková organizace soutěže. Každý moment strávený tady je jedna velká hezká vzpomínka. Je až překvapením, jak moc dobrá může být takováto rally.

Není to jenom o atmosféře místa či spoustě fanoušků, ale musím také zmínit rodinu Regnerovu, která pro tuto rally doslova dýchá a spoustu dalších lidí okolo, kteří se na její organizaci podílí. Je to úžasné.

Takže můžeme doufat, že tě za rok zase uvidíme?

V to taky doufám. Pokud vše půjde dobře, tak určitě nebudu chybět.

-jav-; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist