www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 18. srpna 2019, Svátek má Helena, zítra Ludvík

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Barum Czech Rally Zlín ON LINE: Kvalifikace pro Kopeckého (+ video)

16. srpna 2019 • 12:00

Vrchol české soutěžácké scény je tady. V pátek ve večerních hodinách odstartuje devětačtyřicátý ročník Barum Czech Rally Zlín tradiční noční městskou rychlostní zkouškou. Průběh celé soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Výsledky Barum Czech Rally Zlín ON LINE --- Výsledky Star Rally Historic --- Základní informace o Barum Czech Rally Zlín --- Diskuze k Barum Czech Rally Zlín

- - - - - - - - - - - - - - kvalifikace - - - - - - - - - - - - - -

Kvalifikační zkoušku letošní Barum Czech Rally Zlín v délce 4,4 km zvládnul nejrychleji absolvovat úřadující šampion WRC2 Jan Kopecký, když byl o 0,075 s rychlejší ruského mladíka Nikolaje Grjazina. Jako třetí si bude dnes odpoledne vybírat startovní pozici Alexej Lukjaňuk.

Právě Lukjaňuk, který zaostal za Kopeckým o 1,2 sekundy se postaral o největší vzrušení dne, když ve druhé volné tréninkové jízdě vyletěl mimo trať v táhlé levotočivé zatáčce a svůj Citroen C3 R5 poslal pod úroveň vozovky (viz video níže).

Naštěstí se však celý incident obešel bez dalších problémů a díky divákům se podařilo dostat soutěžní speciál ruského pilota zpátky na trať. Kvalifikační zkouška jako taková začala oproti původnímu plánu o 20 minut později, když situaci s již tak napnutým časovým harmonogramem při 52 vozech zkomplikovalo zpoždění v podobě technických potíží na voze Simona Wagnera.

Pod dvě vteřiny za Kopeckého se na kvalifikaci dostal čtvrtý Filip Mareš, Tomáš Kostka byl pátý před Václavem Pechem a Mikem Marczykem. Mezi evropskými dvoukolkami byl nejrychlejší domácí Adam Březík před Jean-Baptistem Franceschim a Erikem Caisem.

Kompletní výsledky kvalifikační zkoušky naleznete zde.

-jav-; -plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist