www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 6. prosince 2019, Svátek má Mikuláš, zítra Ambrož

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Filip Mareš je odhodlán ve Zlíně bojovat na maximum

15. srpna 2019 • 22:40

Barvy České republiky hájí v letošní sezóně mistrovství Evropy pod hlavičkou Autoklubu ČR také juniorská posádka Filip Mareš - Jan Hloušek na Škodě Fabia R5. Té patří, především výborným výsledků z Polska a Itálie, aktuálně druhá příčka o juniorský titul mistrovství starého kontinentu.

Poslední soutěží, kde se bude bojovat o body do ERC1 Junior bude zlínská Barum Rally. Na vedoucího Chrise Ingrama ztrácí Mareš aktuálně 30 bodů a pořád má tak šanci na zisk titulu v této kategorii, neboť do celkového součtu se započítávají čtyři nejlepší výsledky. Kromě toho mu také náleží druhé místo v průběžné klasifikaci domácího šampionátu.

Filip Mareš - Jan Hloušek, Škoda Fabia R5 ; foto: Vandraq Studio

Filipe, jak se těšíš na souboj o evropský juniorský titul?

Těším se moc. Určitě je to vrchol mé dosavadní kariéry, ale nějak se tím nechceme stresovat. Jsme naopak rádi, že jsme se do této pozice dostali a sezóna se vyvíjí pozitivně. Věřím tedy, že jsme na tento souboj dobře připraveni. Dáme do toho všechno.

Po nešťastné Bohemii přišlo v Itálii jakési znovuzrození Fénixe z popela. Jak moc ti tento výsledek pomohl?

Byl to důležitý výsledek. Bez vítězství v Římě bychom teď nebyli v boji o titul ERC1 Junior. Výkon v Itálii byl trošku svázaný naším nevydařeným vystoupením na Bohemii, ale zvládli jsme to. Ve Zlíně tak můžeme startovat s čistým svědomím a v pohodě.

Asi se dá těžko srovnávat, jestli by víc znamenal domácí nebo evropský titul?

Naštěstí se oboje navzájem moc nevylučuje. Pokud chceme uspět v mistrovství Evropy, musíme jet rychle a přiznám, že je to pro nás trochu větší priorita než české mistrovství. Navíc to v Evropě máme lépe rozehrané, v domácím šampionátu bychom museli trochu spoléhat i na případné zaváhání soupeřů, pokud by jsme měli pomýšlet na titul. Ale i doma chceme skončit na bedně, byl to náš cíl před sezónou. I to tedy budeme určitě sledovat.

Barum Czech Rally Zlín znamená výhodu domácí soutěže, ale je také možnou psychologickou nevýhodou. Jak to vidíš ty?

Asi to tak bude. Zájem diváků a fanoušků bude obrovský a může to pro nás být svým způsobem svazující, na druhou stranu se jejich podporu pokusíme zužitkovat v náš prospěch a mít domácí prostředí jako výhodu.

V čem by jsi měl být na Barumce obvzvlášť silný?

Doufám, že v rychlosti na trati. (smích)

-jav-; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist