www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 25. května 2020, Svátek má Viola, zítra Filip

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Reklama

Adam Fabrika nejrychlejší v promáčené Rally Kroměříž

17. září 2019 • 17:00

Každému sportovci udělá velkou radost vítězství v soutěži a je jedno, o jaký sport jde. Přesně takové pocity si mohli vychutnat i Adam Fabrika s Jindřichem Horáčkem v cíli Rally Kroměříž. Navíc při svém druhém společném startu.

Adam Fabrika - Martin Fabián (Mitsubishi Lancer Evo IX) - Vančík Rallysprint Kopná 2019

Před zlínskou Barum rally se dala do kupy posádka Adam Fabrika – Jindřich Horáček, a i když jejich první společný start nedopadl dobře, panovala v průběhu rally v autě oboustranná spokojenost. Proto se tato dvojice rozhodla absolvovat další závod. Tím byl premiérový podnik Rally Kroměříž, soutěž započítávaná do ČMPR. Od pořadatelů nafasovali Adam s Jindrou startovní číslo 4. „Ideální pro sehranost posádky jsou starty v závodech. Na Barumce se nám spolupráce zamlouvala, a tak slovo dalo slovo a společně jsme vyrazili do Kroměříže. Krásné startovní číslo okomentoval Adam slovy, že pokud na stejném stupínku dojedeme do cíle, tak bude spokojený. Já mu oponoval větou, že skrz bramboru v cíli z Prahy do Kroměříže fakt nejedu a že chci výš. Páteční seznamovací jízdy jsme absolvovali spolu s Mírou Švecem, jenž přispíval postřehy a radami nejen k rozpisu. Jeho zkušenosti jsou znát a my mu za každou radu velmi děkujeme. Před závodem jsme si dali ještě dobrovolný kurz první pomoci, neb člověk nikdy neví, kdy bude moct pomoci, za což patří díky pořadatelům,“ přiblížil předstartovní atmosféru Jindra Horáček.

Rally Kroměříž se jela doslova na „pětníku“ a pro posádky byla připravena trať se třemi měřenými úseky a vždy třemi průjezdy. Erzety premiérového podniku byly spíše leteckého typu okořeněné retardéry. Dle slov z ředitelství se jednalo o podnik, při kterém si pořadatelé chtějí vyzkoušet, zda na to mají, a kvalitnější rychlostní zkoušky si nechávají na další ročníky.

Déšť, déšť a drobné přeháňky! Tak zněla sobotní předpověď počasí, a proto byla volba gum víc než jasná! První runda erzet byla ovlivněna nejen deštěm, ale i chybičkami pořadatelů, respektive dosaženými časy, které se trošku rozcházely od časů skutečných. Fabrika s Horáčkem si na úvodní zkoušce „škrtli“ o retardér, za což dostali „pentli“ pěti vteřin, ale i díky druhému nejrychlejšímu času na RZ 3 drželi kluci průběžný třetí flek absolutní klasifikace. „V prvním servisu jsme lehce upravili nastavení mitsubishi a vyrazili vstříc dalším zkouškám. Jenže hned při druhém průjezdu úvodní zkouškou se nám v přírodním retardéru podařilo vycestovat z ideální stopy a na blátivém nájezdu do další zatáčky jsem měl co dělat, abych neskončil s vozem v kukuřičném poli. Tato zkouška byla z našeho pohledu divoká, neboť o pár kilometrů dál se mi podařilo v zatáčce s blátem chytit jedním kolem hranu asfaltu, čímž se rozhodila geometrie. A aby toho nebylo málo, tak jsme si vyrobili i nechtěný výlet mimo trať. To vše mělo za následek až 13. čas, ale díky odstoupení do té doby vedoucího jezdce rally Milana Gregora jsme se posunuli na průběžnou stříbrnou příčku. Zbývající dvě zkoušky z druhé rundy jsme projeli na jistotu,“ poodhalil patálie z nepovedeného průjezdu erzetou Adam Fabrika.

V druhém servisu měli mechanici v týmu o zábavu postarané, na řadě bylo hlavně seřízení rozhozené geometrie a úprava v nastavení tlumičů. Na posádky čekala poslední runda rychlostních zkoušek, jejíž start byl ale po haváriích několika posádek posunut skoro o hodinu. V tu dobu odstoupil Vladimír Barvík a Adam s Jindrou se posunuli do čela závodu. „Sedmou zkoušku jsme vyhráli a navýšili náš náskok před Lubomírem Světinským na 12,7 vteřiny. Jenže Lubor taky vycítil šanci a cestu za vítězstvím nám lehce zkomplikoval, když předposlední zkoušku zajel nejrychleji a náš odstup se ztenčil na necelých šest vteřin. O vítězi měla rozhodnout závěrečná desetikilometrová zkouška. My ale nenechali nic náhodě a zajeli měřený úsek, jak nejlépe jsme mohli. V cíli to znamenalo nejrychlejší čas, a tím i vítězství v rally i třídě,“ popsal závěr soutěže Adam Fabrika.

Dvojice Adam Fabrika – Jindřich Horáček zvítězila při premiérovém ročníku Rally Kroměříž a zároveň byla nejrychlejší i ve třídě A4. Posádku těší toto vítězství o to více, že se jednalo o druhý společný start. „Z původně ne příliš zajímavé soutěže se tak díky počasí stala rally hodně náročná, která prověřila vše, co mohla. I přes novorozenecké chyby a nedostatky pořadatelů, jim tímto chceme velmi poděkovat za uspořádání tohoto závodu. Pro naši posádku to byly další společné kilometry, které potřebujeme pro zrychlení a posun kupředu. S Adamem děkujeme všem klukům a rodinným příslušníkům za pomoc v servisu, Mírovi Švecovi za pomoc v průběhu celého závodu a pak především sponzorům a partnerům, kteří nám umožňují soutěžit. Již nyní se těšíme se na závěr října a náš další společný závod, který absolvujeme na tratích rallysprintu ve Vsetíně,“ poděkovali a zároveň nastínili další plán v letošním roce Adam s Jindrou.

Miroslav Vebr ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist