www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 16. srpna 2022, Svátek má Jáchym, zítra Petra

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

SOUHRN: Jänner Rallye kořistí Hermanna Neubauera

6. ledna 2020 • 20:00

Soutěžácká sezóna začala hned o prvním lednovém víkendu v okolí rakouského Freistadtu. Jänner Rallye, která přinesla tradiční proměnlivé počasí od slunečna a suchého asfaltu až po led a sníh se stala kořistí Hermanna Neubauera s Fordem Fiesta R5.

Hermann Neubauer - Bernhard Ettel (Ford Fiesta R5) - Jänner Rallye 2020

Rakouští pořadatelé jsou nepoučitelní ohledně termínu své soutěže a tak opět posádky vyrážely do Rakouska na přelomu roku, což se podepsalo na skladbě startovní listiny. Posádek se nakonec sešlo 68, z toho šest z České republiky. Na přední příčky mohli kromě domácích pomýšlet jen německý nestor Hermann Gassner a Ital Marco Colombi.

Rakouská soutěžácká scéna má v současnosti čtveřici pilotů schopných bojovat o vítězství. Niki Mayr-Melnhof se i letos bude soustředit na mistrovství Evropy, zbývající trojice Hermann Neubauer, Simon Wagner a Julian Wagner se ve Freistadtu představila. A od začátku to byl vyrovnaný boj i vteřinky, ale jak bývá na Jänneru zvykem, promlouvala do něj volba pneumatik a samozřejmě také jezdecké chyby.

Nejhorší volbu pneumatik měl v úvodu Hermann Neubauer a při snaze dohnat ztrátu posléze lehce vylétl mimo trať, aby na tom samém úseku ještě udělal hodiny a ztratil více než minutu při marné snaze znovu nastartovat auto. Tím se boj o momentální vedení zúžil na bratrskou dvojici Wagnerů. Tento boj neustál mladší Julian, když na předposlední zkoušce první etapy již za hustého sněžení vylétl z tratě, poškodil kolo a dlouhých 12 minut jej opravoval. Po první etapě tak jasně vedl Simon Wagner o téměř dvě minuty před Neubauerem a místním pilotem Martinem Fischerlehnerem na Mitsubishi Lancer Evo VI.

Večerní rozhodování, jaké zvolit nastavení pro druhou etapu, nebylo vůbec jednoduché. Mrznou totiž večer mrzlo a předpověď ukazovala, že by mohlo přijít sněžení, ale nikdo nevěděl, jak husté bude. Nakonec nejhůře v této volbě dopadli Simon Wagner a Johannes Keferböck. Ti pak začali ztrácet po desítkách vteřin a bylo jen otázkou času, kdy se vyhoupne Neubauer do čela.

Tak se také stalo a Hermann Neubauer s Bernhardem Ettelem si vybojovali vítězství v prvním závodě letošní sezóny. Druhé místo nakonec v poklidu udržel Simon Wagner, v infarktovém souboji o celkový bronz byl nakonec nejrychlejší Michael Lengauer se Subaru Impreza Sti. Julian Wagner, který vyhrál i závěrečnou power stage, se dokázal probojovat na 15. příčku, když až na poslední zkoušce přeskočil nejlepšího českého jezdce Milana Gregora, který skončil po slušném výkonu na 17. místě absolutně. Všech šest českých posádek, které se postavily na start, také dojelo do cíle bez využití superally.

Konečné výsledky Jänner Rallye

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist