www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 20. ledna 2021, Svátek má Ilona, zítra Běla

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Další úspěšná Bohemka Štolfy s Hawlem

16. července 2020 • 11:00

Letošní Rally Bohemia je v cíli. V rámci této soutěže, která zahájila oficiálně letošní sezónu, se jela i Rally Bohemia Historic. Na start se postavilo celkem pětatřicet posádek a čelu startovního pole vévodily především silné vozy Ford, Opel a BMW několika modifikací. Ve startovním poli nechyběla ani posádka zkušených matadorů Jindřich Štolfa – Zdeněk Hawel. A dá se říci, že jejich start a především technika byla pro mnohé překvapením.

Jindřich Štolfa - Zdeněk Hawel (Škoda Favorit 136 L) - Rally Bohemia 2020

„Zpočátku to vypadalo, že na Bohemce vůbec neodstartujeme, variantou byl i start s mojí Škodou 130 L, ale nakonec došlo k dohodě a zapůjčení soutěžního Favorita od Vlastimila Čuřína. Se značkou Škoda Favorit jsem toho docela dost v minulosti najezdil, takže jsem se na návrat za volant tohoto vozu hodně těšil. Musel jsem si trochu zvykat na přední náhon a také na řízení bez posilovače,“ přibližuje své pocity Jindřich Štolfa. „Při pohledu do startovní listiny nám bylo jasné, že umístění do desátého místa pro nás bude úspěchem a vše jsme tomu podřídili,“ připojuje se Zdeněk Hawel.

O čelo bojovali zejména Neumann, Kotrmon, Navrátil, Janota, Enge a vpředu se pohyboval i Hejhal. Zkušený Štolfa se rozjížděl a vyrovnanými výkony se postupně posouval vzhůru výsledkovou listinou. První den posádka zakončila třemi sedmými místy a celkově byla po první etapě a jedenácti erzetách desátá. I díky odstoupení několika favoritů nakonec náročnou soutěž dokončila na šestém místě, když se jim v neděli podařilo dosáhnout na erzetách dvakrát na šesté místo.

„Auto fungovalo naprosto bez chyb, připraveny byly pěkné, ale náročné erzety. Z celé soutěže mám výborný pocit, podařilo se nám zajet velmi dobrý výsledek. Prostě hodně vydařená soutěž“, doplnil spokojený Štolfa.Nelimitoval Tě fakt, že jsi závodil s vypůjčeným autem? „Stát se může samozřejmě všechno, ale já se snažím, jak se svým, tak s půjčeným autem zacházet slušně. Takže mě to nijak výrazně neomezovalo.“

Překvapení na posádku čekalo i po vyhlášení výsledků. Původně vítězná posádka byla vyloučena a Štolfa s Hawlem si tak odvážejí z Mladé Boleslavi skvělou pátou příčku, třetí místo ve skupině a vítězství ve třídě E1. „O takovém umístění se nám před startem ani nesnilo. Bylo to opět krásné svezení. Děkujeme celému týmu i sponzorům za podporu. Určitě se pokusíme letos ještě někde odstartovat,“zakončil hodnocení letošní Rally Bohemia Zdeněk Hawel.

Pavel Vydra
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist