Dnes je 25. dubna 2024, Svátek má Marek, zítra Oto

Na shakedownu nejrychlejší Erik Cais s fordem

22. května 2021 • 00:15

Předehrou 26. ročníku AUTO UH Rallysprint Kopná 2021 byla během pátečního podvečera testovací rychlostní zkouška, která se jela na necelém dvoukilometrovém úseku mezi Neubuzí a Slušovicemi. Nejrychlejší čas zajel Erik Cais (Ford Fiesta R5 MkII), druhý skončil s odstupem 0,2 vteřiny čtyřnásobný vítěz Kopné Tomáš Kostka (Škoda Fabia Rally2 Evo), třetí byl Adam Březík (Škoda Fabia R5), který zaostal 0,8 vteřiny na nejrychlejšího Caise. Příležitost vyzkoušet si závodní vůz na uzavřené trati využilo před sobotním ostrým startem celkem 58 startujících včetně tří posádek v kategorii historických automobilů.

Erik Cais, Auto UH Rallysprint Kopná 2021 (foto: Jan Pořízek)
Jednadvacetiletý talent Cais se vrací na soutěžní tratě po překonání postcovidového syndromu. Na testovací erzetě absolvoval celkem čtyři průjezdy a nejrychlejší čas 0:59,400 minuty zajel při posledním průjezdu. Podobně jako v předchozích ročnících proběhl shakedown v blízkosti zemědělského letiště Bílá Hlína u Slušovic. Pořadatelé z Rallysprint Klubu v AČR v Podkopné Lhotě se rozhodli uspořádat testovací úsek i v letošním roce. Během dvou a půl hodiny proběhlo přesně 227 průjezdů. Mezi historickými vozy byl nejrychlejší Vlastimil Neumann (Ford Escort RS Cosworth) s časem 1:06,100 minuty.

Další zpravodajský servis v rámci 26. Auto UH Rallysprint Kopná 2021 přineseme v následujících tiskových zprávách. Uveřejněné budou na oficiální webové stránce www.rallysprintkopna.cz a na sociálních sítích facebook i instagram.