www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 21. října 2021, Svátek má Brigita, zítra Sabina

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Pro další body na ostrov císaře Napoleona

22. září 2021 • 14:00

Třiatřicátý ročník italské Rallye Elba Storico a zároveň sedmý podnik seriálu FIA European Historic Rally Championship je také dalším letošním reprezentačním startem posádky Vojtěch Štajf a Vladimír Zelinka. Na historickém voze Opel Kadett C GT/E se této soutěže zúčastní již o tomto víkendu.

Vojtěch Štajf - Vladimír Zelinka (Opel Kadett Coupe) - Historic Vltava Rallye 2021

Více než osm desítek přihlášených posádek z celého světa odstartuje do této již tradiční soutěže z města Capoliveri. To se nachází v jihovýchodní části malebného ostrova Elba, mimo jiné historicky proslulém několikaměsíčním nuceným exilem císaře Napoleona Bonaparte v roce 1814. Trať soutěže historických vozů zavede její účastníky do dalších částí ostrova Elba a během třídenního programu nabídne devět rychlostních zkoušek o celkové délce 133 kilometrů.

Na třetím největším italském ostrově Elba bude Vojtěcha Štajfa ve voze Opel Kadett C GT/E opět navigovat zkušený Vladimír Zelinka a společně se pokusí o zisk dalších mistrovských bodů do celkové klasifikace EHRC skupiny 2. V průběžném hodnocení této skupiny je česká posádka startující s reprezentačním statutem uděleným Autoklubem ČR na celkově čtvrtém místě s 38 dosaženými body. Pečlivá příprava na tuto soutěž zahrnovala mimo jiné celodenní test na trati v Adventure Landu nedaleko Bělé pod Bezdězem.

„Start na Elbě je pro nás s Vláďou velmi atraktivní nejen nádherným prostředím, ve kterém se koná, ale také jistou symbolikou. Pro nás je totiž obrovská čest startovat na soutěži, kterou v minulosti opanovala legendární česká soutěžní posádka. V letech 1996 a 2000 zde totiž zvítězili v absolutním pořadí manželé Jan a Eva Trajboldovi, což byl samozřejmě obrovský výsledek. I proto se budeme hodně snažit na jejich úspěch navázat, byť startujeme v jiné kategorii soutěžních vozů,“ zmínil historický úspěch českých barev na Elbě jezdec týmu ACCR Racing 21 Vojtěch Štajf a dodal: „Přípravě našeho vozu jsme se věnovali velmi poctivě a poslední jeho úpravy před odjezdem jsme realizovali v rámci celodenního testu v Bělé pod Bezdězem. S nastavením vozu jsem spokojený, takže věřím v další náš úspěšný start v evropském šampionátu.“

XXXIII. ročník Rallye Elba Storico odstartuje ve čtvrtek 23. září v 21 hodin a cílem projedou posádky ve svých soutěžních vozech v sobotu 25. září v 17 hodin.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist