www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 3. prosince 2021, Svátek má Svatoslav, zítra Barbora

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

SOUHRN: Roman Odložilík vyhrál Futures Contproduct Rally Morava

17. října 2021 • 14:00

Po měsíční pauze opět pokračuje Rallysprint série a Pohár 2+. Tentokrát se posádky vydávají do okolí Šternberku, kde se uskuteční druhý ročník Futures Contproduct Rally Morava. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Výsledky Futures Contproduct Rally Morava ON LINE --- Výsledky Futures Contproduct Rally Morava - historic ON LINE --- Základní informace o Futures Contproduct Rally Morava --- Diskuzní fórum k Futures Contproduct Rally Morava

Roman Odložilík - Martin Tureček (Škoda Fabia Rally2 Evo) - Futures Contproduct Rally Morava 2020

Roman Odložilík vyhrál Futures Contproduct Rally Morava a stal se vítězem letošního Poháru 2+. Stejně dopadl i Jan Dohnal, který svým prvenstvím ve Šternberku zpečetil letošní titul v Rallysprint sérii.

Futures Contproduct Rally Morava byla předposledním dílem letošní Rallysprint série i Poháru 2+, zároveň se jela i jako mistrovství České republiky historických automobilů. Náročná podzimní sezóna i nepříliš výhodná termínová kolize s Rally Košice a 3-Städte Rallye znamenala slabší startovní listinu, která čítala 87 posádek.

Pořadatelé soutěže s centrem ve Šternberku částečně obměnili trať, což ještě ztížila mlha během seznamovacích jízd. Předstartovní noční déšť a nízké teploty znamenaly, že minimálně po ránu to bude extrémně klouzat. A jak se ukázalo, právě počasí bylo rozhodující.

Bez bázně a hany totiž začal Roman Odložilík, který poskytl svůj vůz i spolujezdce do Košic Jaroslavu Melichárkovi, takže startoval s vozem i spolujezdcem zapůjčeným od Jana Černého. Na uklouzané trati nadělil Martinu Vlčkovi 6.7 vteřiny a Adamu Březíkovi 8.4 vteřiny, což se nakonec ukázalo jako rozhodující. Adam Březík se snažil ve zbytku dne Romana Odložilíka stahovat, nakonec se mu to však nepodařilo, když skončil druhý o pouhých osm desetin za již jistým vítězem letošního Poháru 2+ Odložilíkem.

Na třetím místě je na stupně vítězů doprovodil Martin Vlček, který opět startoval se starším typem Hyundaie, protože s nejnovějším modelem jel nepříliš úspěšně Jari Huttunen na Rally Catalunya. Čtvrtý dojel Ondřej Bisaha, který měl hodně vlažný začátek a slušné časy začal zajíždět až v závěru. Za ním skončili Tomáš Kurka a Karel Trněný.

Sedmý celkově dojel letos nedostižitelný Jan Dohnal, který suverénně opanoval Rallysprint sérii a po opětovném vítězství je již nyní jasné, že se mu obhajoba titulu podařila, protože jej již nikdo nemůže předstihnout. Při absenci Davida Štefana startujícího v Německu dojel podobně bezpečně druhý Egon Smékal, ostatní si to rozdávali až o třetí místo. Nakonec skončil třetí Petr Daniel jun., který porazil čtvrtého Martina Lehkého o necelé dvě vteřiny.

V rámci historických vozů se sešlo jen čtrnáct vozů, Renault Mégane Maxi Josefa Petáka byl opět přeřazen mezi soudobé vozy. Když ještě nejrychlejší dvoukolky Engeho s Klepáčem zradil motor a Petra Jurečku převodovka, pro vítězství si celkem pohodlně dojel Libor Kotrmon. Stříbrná příčka je životním výsledkem Jiřího Šrámka, třetí místo získal i před penalizaci za retardér Aleš Jirátko sen.

Posledním podnikem letošní Rallysprint série a Poháru 2+ bude přesně na konci října Rentor-Partr Rally Vsetín.

Konečné výsledky Futures Contproduct Rally Morava

Konečné výsledky Futures Contproduct Rally Morava - historic

- - - - - - - - - - - - - - před startem - - - - - - - - - - - - - -

Po měsíční pauze opět pokračuje Rallysprint série a Pohár 2+. Tentokrát se posádky vydávají do okolí Šternberku, kde se uskuteční druhý ročník Futures Contproduct Rally Morava. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Roman Odložilík - Martin Tureček (Škoda Fabia Rally2 Evo) - Futures Contproduct Rally Morava 2020
-plu- ; AutoSport.CZ ; foto Pavel Pustějovský
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist