www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 1. února 2023, Svátek má Hynek, zítra Nela

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

SOUHRN: TipCars Pražský Rallysprint vyhrál Jan Dohnal

28. listopadu 2022 • 18:00

Jedním z posledních závodů tuzemské soutěžácké sezóny bývá TipCars Pražský Rallysprint, který se po covidových absencích a provizorní jarní verzi vrací do tradičního termínu na přelomu listopadu a prosince. I letos si posádky užijí klasickou rychlostní zkoušku i svezení na Strahově. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Výsledky TipCars Pražský Rallysprint ON LINE --- Základní informace o TipCars Pražský Rallysprint --- Diskuzní fórum k TipCars Pražský Rallysprint

Jan Dohnal - Ivo Vybíral (Ford Fiesta WRC) - TipCars Pražský Rallysprint 2022

Dvojice Jan Dohnal - Ivo Vybíral využila technickou převahu svého Fordu Fiesta WRC a zvítězila na TipCars Pražském Rallysprintu, který se po jarním provizoriu vrátil zpátky do tradičního termínu na pomezí listopadu a prosince. Na stupně vítězů se pak dostaly další dva vozy WRC, za jejichž volanty seděli Václav Pech a Vojtěch Štajf.

Při tradičním střídání termínů se tentokrát jel Pražský rallysprint o posledním listopadovém víkendu. Pořadatelé si tentokrát připravili dvojí průjezd rychlostní zkouškou Mořina a třikrát se jel okruh na Strahově. Na závěr pak přišel populární Epilog, který byl i v letošním roce nepovinný. Počasí bylo tentokrát pro soutěžící přívětivé. Ráno bylo sice celkem zima a cesty na Mořině oslizlé, přesto až na pár míst s vytahaným blátem nebyly klasické zkoušky větším problémem. Na Strahově byla situace ještě lepší, místy dokonce vysvitlo sluníčko.

Řada jezdců bere TipCars Pražský Rallysprint hlavně jako velkou show pro pobavení sebe i fanoušků, někteří však přijeli do Prahy i závodit a bojovat o přední umístění v absolutní klasifikaci i v jednotlivých třídách. Nechejme si tentokrát výsledky až na konec a spíše si představme, kdo v okolí Strahova nejvíc bavil či přivezl exotické nářadí nebo spolujezdce. Mezi největší šoumeny lze každoročně zařadit rodinu Semerádů. I tentokrát se převedli všichni tři, když Petr s Martinem opět usedli do Fabií Rally2 Evo. To jejich otec Josef usedl do rodinného Lanceru Evo IX, na strahovském okruhu jej však dokázal připravit o dvě kola. Jan Skála si po experimentech s vozy WRC vyzkoušel opačnou polohu startovního pole, když z Maďarska dovezl 'bastard' Lada 2101 se sekvenční převodovkou a dalšími vymoženostmi, který oděl do barev komunistické Veřejné bezpečnosti. To Jan Frei, který většinu své kariéry strávil za volantem vozů značky Škoda, si v Praze vyzkoušel mistrovský Opel Kadett Coupe od Miroslava Janoty. Po dlouhé době se na závodní tratě vrátili Marcel Tuček i otec a syn Štuksové, Karel Macek premiérově přivezl cupovou Toyotu Yaris GR. Milan Poživil si poprvé vyzkoušel Ford Fiesta Rally3, rychlý turbodieselista Zdeněk Tošner premiérově usedl do Renaultu Clio Rally4, Tomáš Herold do Peugeotu 208 R2, poprvé si vozy kategorie R5 vyzkoušeli i Lukáš Pondělíček, Luděk Blanda a Martin Lehký, který v Praze uzavřel úspěšnou českou kapitolu vozu Ford Fiesta R5 MkII, který poslední dva roky vodil Erik Cais. Také na sedadlech spolujezdců se objevily některé známé jména. Jmenujme třeba manželku Karla Janečka, jejíž jméno Lilia Khousnoutdinova dělalo velké problémy všem komentátorům. Vedle Martina Vlčka se posadila reportérka CNN Prima News Alexandra Hrdinová. S Tomášem Engem se představil prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček, který využil soutěž k propagaci připravované Central European Rally. Vedle Tomáše Hauptvogela se posadil další reportér z CNN Prima News Matěj Rychlý, syn známého herce Petra Rychlého.

A jak teda celá soutěž dopadla po sportovní stránce? Soutěž opanovaly tři vozy WRC v pořadí Jan Dohnal, Václav Pech a Vojtěch Štajf. Čtvrtý Petr Semerád by do pořadí na stupních vítězů také promluvil, ale hned na úvodním Strahově dostal penalizaci za retardér. Kategorii 2WD opanoval David Štefan před Václavem Tošnerem a Dominikem Nwelatim, v historicích bylo pořadí Lubomír Tenkl - Jiří Petrášek - Pavel Maier.

Takový byl TipCars Pražský Rallysprint s netradičním vyhlášením v Pivovaru Řeporyje. Do konce tuzemské soutěžácké sezóny již zbývá odjet jen Síť21 Mikuláš Rally Slušovice, která se uskuteční již koncem tohoto týdne.

Konečné výsledky TipCars Pražský Rallysprint

Před startem

Jedním z posledních závodů tuzemské soutěžácké sezóny bývá TipCars Pražský Rallysprint, který se po covidových absencích a provizorní jarní verzi vrací do tradičního termínu na přelomu listopadu a prosince. I letos si posádky užijí klasickou rychlostní zkoušku i svezení na Strahově. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Petr Semerád - Danny Persein (Škoda Fabia Rally2 Evo) - TipCars Pražský Rallysprint 2022
-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist