www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 6. prosince 2023, Svátek má Mikuláš, zítra Ambrož

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Vychází magazín Rally 4/2023

17. května 2023 • 08:00

V polovině května, těsně před startem jubilejního padesátého ročníku populární Rallye Český Krumlov, přichází na pulty čtvrté číslo letošního ročníku oblíbeného specializovaného magazínu o automobilových soutěžích - Rally. O čem se v něm můžete dočíst tentokrát?

Rallye Šumava Klatovy

Klatovské soutěže se i letos předvedly v dobré světle. Stejně jako na úvodní soutěži šampionátu ani tentokrát nenašli své přemožitele Václav Pech jun. s Petrem Uhlem, jejich Ford Focus WRC letos nástrahy těžké tratě vydržel.

Václav Pech - Vyrovnané bitvy se musí fanouškům líbit

Ján Kundlák - „S jídlem roste chuť, chceme zůstat vpředu“

Slovenský jezdec Ján Kundlák se po zisku titulů v mistrovství Slovenska a v českých rallysprintech 2016 na dlouhou dobu odmlčel. Ale nyní, po dvou odjetých závodech vévodí českému šampionátu dvoukolek.

Pozvánka 50. Rallye Český Krumlov - Z náměstí Svornosti na proměněné erzety

Petr Gross „60“ - „Tenhle sport je krásný“

Jednou z největších osobností historie českých automobilových soutěží je rozhodně Petr Gross. Legendární spolujezdec, který aktuálně žije v Českém Krumlově, oslavil začátkem letošního roku šedesáté narozeniny.

Pavel Ryšánek „70“

Na konci května oslaví významné životní jubileum Pavel Ryšánek. Sedmdesátiletý soutěžák se prosadil hlavně na pozici spolujezdce, ale zkušenosti sbíral i za volantem.

ČMPR: 1. Rallye Králíky - Přijel, zazávodil si a zvítězil

Horká novinka v kalendáři českomoravského poháru Rallye Králíky byla podle očekávání velmi náročným začátkem sezony, který ještě umocnilo deštivé počasí. Nástrahy tratě využil ve svůj prospěch Karel Kupec, který s pronajatou Fiestou Rally3 udržel v šachu všechny silnější čtyřkolky.

SK: Rallysprint Kopná

Do kalendára slovenského šampionátu automobilových súťaží sa vôbec po prvýkrát dostal Rallysprint v Kopné. Vychádzajúc z doterajších skúseností z Hustopečí a Valašky sa síce veľká účasť slovenských posádok nečakala, no aj tých niekoľko posádok úroveň súťaže zvýšilo a zapojilo sa do súboja o absolútne prvenstvo.

ERC: 47. Rally Islas Canarias

Druhou soutěž mistrovství Evropy na Kanárských ostrovech vyhrál suverénně Francouz Yoann Bonato s Citroënem C3 Rally. Asfaltový specialista dokázal v proměnlivých povětrnostních podmínkách udržet za zády jezdce světového formátu Haydena Paddona i celou smečku ambiciózních španělských jezdců. Filip Mareš měl problémy s volbou pneumatik a na první desítku nedosáhl. Jan Černý vyhrál v rámci místního šampionátu.

Craig Breen

WRC: Croatia Rally

Čtvrtý závod světového šampionátu Rally Croatia proběhl ve stínu tragické nehody Craiga Breena na testu před startem soutěže. V Záhřebu se z celkového triumfu těšili Elfyn Evans a Scott Martin.

Oliver Solberg - Všechny cesty vedou do rally

Olivera Solberga není třeba představovat, protože pochází ze známé soutěžácké rodiny. Je synem mistra světa 2003 Pettera Solberga a Pernilly Solbergové (za svobodna Walfridssonové), která v devadesátých letech závodila s enkovým mitsubishi mimo jiné také v soutěžích mistrovství světa.

Autokros - Rallykros CZ

Tradiční porce stránek o autokrosu a rallykrosu.

MČR v autokrosu: Humpolec, Nová Paka

Peter Ramler a Benjamin Reiss - „MASCOM Cup žije rodinnou atmosférou“

ERX - Nyirád odstartoval evropskou sezonu

Sezona mistrovství Evropy v rallykrosu začala na konci dubna v maďarském Nyirádu. Z výher se v jednotlivých divizích radovali Janis Baumanis a Damian Litwinowicz. Oba s číslem šest.

Sébastien Loeb s lancií zpět v MS!

Vydařená oslava v Melku

Ve všech divizích druhého letošního závodu mistrovství Zóny střední Evropy a startu republikového šampionátu v rakouském Melku zvítězili čeští jezdci.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist