www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 4. prosince 2023, Svátek má Barbora, zítra Jitka

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Zajímavá startovka Futures Contproduct Rally Morava

22. září 2023 • 14:00

Futures Contproduct Rally Morava láká domácí špičku. Soutěž, která se odjede ve dnech 29. – 30. září 2023 přivítá více než osmdesát soutěžních týmů, kterým dominují dvě špičková jména – Filip Mareš a Erik Cais.

Erik Cais - Igor Bacigál (Škoda Fabia RS Rally2) - Barum Czech Rally Zlín 2023

Pořadatelskému týmu se registrovalo 84 dvojic. Necelá sedmdesátka se bude ucházet o body do Autoklub Rallysprint série a Poháru 2+, patnáct pojede s historickými vozy.

V Poháru 2+ má po čtyřech kláních nakročeno k titulu Vojtěch Štajf, ale vítězství ve Vyškově posílilo naděje Martina Vlčka na případný útok na čelo. Na dalších příčkách jsou nyní srovnáni David Tomek, Karel Trněný a Michal Horák. Nikdo z nich v seznamu přihlášených na hanáckou soutěž nechybí. K tomu je však nutné přidat dvě domácí jezdecká esa. Erik Cais se postaví na start v rámci přípravy na světovou Central European Rally, Filipa Mareše čeká v rychlém sledu poslední díl evropského šampionátu v Maďarsku. Tento duel bude zároveň konfrontací Erikova modelu Fabia RS Rally2 a starší Fabie Rally2 evo v rukou semčického jezdce.

Se Škodou Fabií RS se v podhůří Jeseníků objeví i navrátilec Jaroslav Orsák a Tomáš Kurka, tuto konkurenci jistě bude chtít provětrat Jan Černý s Fordem Fiesta Rally3, černým koněm může být Karel Kupec (Fabia R5).

Podobně zajímavý je i vývoj v hodnocení Rallysprint série. Tři vítězství v řadě sice ukořistil Jan Dohnal (Renault Clio S1600), ale vedoucí příčka prozatím patří Patriku Rujbrovi (Opel Corsa Rally4). Mezi přihlášenými však najdeme i řadu dalších pravidelně startujících jezdců v čele s Martinem Mottlem, Filipem Šipošem či Martinem Lehkým. O porovnání s nimi se pokusí Jan Talaš, Martin Kouřil či Petr Krajča.

Mezi historickými vozy bude hlavním tahákem duel veterána Josefa Petáka a talentovaného Otakara Zenkla. Do jejich souboje jistě budou chtít zasáhnout i Jan Šrámek, Petr Šimůnek, Jiří Daněk či Vratislav Steuer.

„Proti necelé šedesátce startujících v minulém roce je letošní seznam přihlášených mnohem početnější. Hlavně pak máme radost z exkluzivní špičky, která letos nemá ve sprintech obdoby. Tradiční sestavu jezdců totiž rozšíří Filip s Erikem, tato dvojice je zárukou rallysportu světové úrovně. Kompletní špička se sejde i v Rallysprint sérii, ale i tady bych zmínil možné černé koně, třeba Jana Talaše a Martina Kouřila,“ přidává aktuální informace manažer Futures Contproduct Rally Morava Miroslav Frýdecký.

Čtvrtý ročník Futures Contproduct Rally Morava zůstává věrný Olomouci, zázemí najde v logistickém areálu NUTREND, kde bude situováno ředitelství a servisní park. Aktuální podoba soutěže měří 252,06 km, obsahuje šest měřených úseků (70,38 km).

Futures Contproduct Rally Morava odstartuje v sobotu 30. září v 8 hodin, první posádky budou očekávány v cíli před 14. hodinou.

Tomáš Plachý
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist