nejnovější | novější [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | … ] starší

Další změny v kalendáři mistrovství světa

foto

3. prosince 2007 • 07:00

Již minulý týden jsme vás informovali o tom, že se kalendář mistrovství světa dočkal první změny, když byla do seriálu produkčních vozů doplněna finská Neste Oil Rally. Nyní dochází k dalším a mnohem větším rošádám.

žádný příspěvek celý článek »

Zemřela britská soutěžní legenda Tony Fall

foto

3. prosince 2007 • 06:00

Richard Anthony Fall známější spíše pod familiérním křestním jménem Tony, jedna z největších legend britského soutěžního sportu v dobách, kdy své speciály proháněli po závodních tratích i Roger Clark či Tony Pond, zemřel o uplynulém víkendu ve věku sedmašedesáti let.

Florian Niegel prvním oficiálním jezdcem v JWRC 2008

foto

3. prosince 2007 • 05:00

Prvním jezdcem, který oznámil účast v juniorském světovém šampionátu v nadcházející sezóně, je německý mladík Florian Niegel. Po Arminu Schwarzovi ve světovém šampionátu chybí německý jezdec schopen alespoň částečně obstát. Pomůže JWRC nastartovat Niegelovu kariéru?

Štěpán Vojtěch si z Britské rally odváží bod do PWRC

foto

3. prosince 2007 • 03:00

Posádka OMV Bixxol Rally Teamu Štěpán Vojtěch – Michal Ernst dokončila Britskou rally, závěrečný podnik letošní sezóny mistrovství světa, na osmém místě hodnocení PWRC. Své bodové skóre tak ve Walesu rozšířila o další bod na celkový počet osmi.

BP-Ford zakončil mistrovskou sezonu dvojitým vítězstvím

foto

3. prosince 2007 • 02:00

Úřadující mistr světa, tým BP-Ford zakončil sezonu 2007 FIA MS v rally ve velkém stylu. Jeho jezdci obsadili první a druhé místo ve víkendové Britské rally. Mikko Hirvonen a Jarmo Lehtinen zvítězili s Focusem RS WRC stylem start – cíl, jejich týmoví kolegové Marcus Grönholm a Timo Rautiainen dojeli při své 150. a zároveň poslední světové soutěži druzí.

Martin Prokop spokojený s výsledkem

foto

2. prosince 2007 • 19:30

Posádka týmu Jipocar Racing Martin Prokop – Jan Tománek (Mitsubishi Lancer Evo IX) má za sebou poslední světový start v letošním roce. Na britské Wales Rally GB obsadila dvacátou příčku absolutně a zároveň solidní šesté místo v hodnocení skupiny N.

Jan Kopecký dokončil Britskou rally dvanáctý

foto

2. prosince 2007 • 18:40

Posádka Czech Rally Teamu Kopecký ve složení Jan Kopecký-Filip Schovánek se rozloučila s letošním světovým šampionátem dvanáctým místem v Britské rally, která byla závěrečnou soutěží Mistrovství světa v rally 2007.

Loeb získal čtvrtý titul mistra světa

foto

2. prosince 2007 • 18:00

Francouzský pilot Sébastien Loeb se dnes stal počtvrté za sebou mistrem světa v automobilových soutěžích. Stačilo mu k zisku titulu dojet třetí v posledním závodě sezony, Wales Rally GB, kterou vyhrál Fin Mikko Hirvonen. Druhé místo ve Walesu i celkově obsadil vítězův krajan Marcus Grönholm, pro nějž to bylo rozloučení s úspěšnou kariérou v kompletním seriálu mistrovství světa.

Štěpán Vojtěch po druhém dnu postoupil do Top 10

foto

2. prosince 2007 • 12:00

Po druhé etapě Britské rally, závěrečného podniku mistrovství světa 2007, figuruje posádka OMV Bixxol Rally Teamu na desáté příčce průběžného hodnocení PWRC. Vystoupení v náročných podmínkách waleského podniku Štěpánu Vojtěchovi a Michalu Ernstovi zkomplikovaly především defekty.

Hirvonen vede Britskou rally i po druhém dni

foto

2. prosince 2007 • 11:00

Úřadující mistr světa, tým BP-Ford, figuruje i po druhém dni Britské rally na prvních dvou místech průběžného pořadí. Mikko Hirvonen a Jarmo Lehtinen zakončili druhou etapu s náskokem 35,5s před svými týmovými kolegy Marcusem Grönholmem a Timem Rautiainenem.

Jan Kopecký jedenáctý i po sobotní etapě

foto

2. prosince 2007 • 01:00

I druhou etapu Britské rally provázely náročné klimatické podmínky. Především vydatné dešťové přeháňky zhoršovaly přilnavost soutěžních automobilů na rychlostních testech a velmi výrazně ztěžovaly viditelnost. Ačkoliv dnešní rychlostní zkoušky nepokrývala neprostupná mlha jako včera, nebyla sobotní etapa o mnoho jednodušší.

Premiéra MG S2000 Sport v PCWRC skončila havárií

foto

2. prosince 2007 • 00:30

Na blátivých tratích právě probíhající Wales Rally Great Britain se odehrávala premiéra vozu MG S2000 Sport na šotolinovém podniku mistrovství světa a zároveň také premiéra vozu S2000 v hodnocení mistrovství světa produkčních vozů.

příspěvků: 1 celý článek »

Jan Kopecký jedenáctý po páteční etapě Britské rally

foto

1. prosince 2007 • 16:00

Mistrovství světa v rally 2007 uzavírá tradiční Britská rally, která právem patří mezi nejpopulárnější soutěže světového šampionátu. Na dnešním startu rally, mající na programu sedmnáct rychlostních zkoušek o celkové délce 356 kilometrů, nechyběla ani posádka Jan Kopecký-Filip Schovánek s vozem Škoda Fabia WRC v barvách Czech Rally Teamu Kopecký.

příspěvků: 2 celý článek »

Hirvonen ve Walesu září, Grönholm je druhý

foto

1. prosince 2007 • 11:00

Úvodní etapu Britské rally, závěrečného podniku MS 2007, ovládla posádka týmu BP-Ford Mikko Hirvonen a Jarmo Lehtinen. V mlze a za hustého deště vyhrála pět ze šesti pátečních rychlostních zkoušek a má po prvním dni náskok 39,6 sekundy před týmovými kolegy Marcusem Grönholmem a Timem Rautiainenem, jedoucími s dalším Focusem RS WRC.

Martin Prokop - „Nic podobného jsem dosud nezažil“

foto

30. listopadu 2007 • 23:00

Martin Prokop s Janem Tománkem figurují po první etapě Britské rally na 26. místě absolutně. Za neskutečných podmínek jim patří v klasifikaci produkčních aut jedenáctá příčka.