Intercontinental Rally Challenge 2012

nejnovější | novější [ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | … ] starší

Fotogalerie z Geko Ypres Rally od Svena Kolluse

26. června 2012 • 10:20

O uplynulém víkendu se uskutečnil další díl seriálů Intercontinental Rally Challenge a mistrovství Evropy, Geko Ypres Rally. Přestože byla letošní startovní listina oproti minulosti chudší, i tak se bylo nač dívat, jak můžete posoudit ze snímků našeho stálého redakčního spolupracovníka Svena Kolluse.

Skvělý výkon a vítězství Hänninena v Belgii

25. června 2012 • 09:00

Juho Hänninen s Mikko Markkulou z týmu Škoda Motorsport zvítězili po skvělém výkonu v belgické Ypres rally. Po skvělém výkonu nechali za sebou na druhé příčce sedminásobného vítěze této soutěže Freddyho Loixe na Peugeotu Super 2000. Získali tak body jak do hodnocení značek IRC, tak i do hodnocení jezdců Mistrovství Evropy (ME). Škoda si upevnila svou vedoucí pozici v IRC a Hänninen s Markkulou potvrdili průběžnou první příčku v hodnocení ME.

GEKO Ypres Rally letos pro Hänninena

24. června 2012 • 02:00

Vítězstvím v závěrečné rychlostní zkoušce Juho Hänninen zpečetil svůj celkový triumf na letošní GEKO Ypres Rally. Stal se prvním Finem od dob Henriho Toivonena, kdo na této specifické asfaltové soutěži triumfoval. Druhé místo připadlo Freddymu Loixovi, který tak loňské prvenství neobhájil.

Fotogalerie z Targa Florio od Svena Kolluse

19. června 2012 • 09:00

Upynulý víkend byl poznamenán tragickou nehodou na italském podniku seriálu Intercontinental Rally Challenge, Targa Florio. Na legendární podnik na ostrově Sicílie se vydal i náš stálý redakční spolupracovník Sven Kollus a vy si dnes můžete prohlédnout jeho snímky.

Fotogalerie z Targy Florio od Miroslava Knedly

17. června 2012 • 13:00

Nováček v kalendáři seriálu IRC, italská Targa Florio, bohužel skončila tím nejsmutnějším možným způsobem. Přesto ve své první polovině nabídla hodnotný sport a navíc malebné scenérie v sicilské krajině. V ní se se svým fotoaparátem pohyboval i Miroslav Knedla, jehož snímky vám nyní AutoSport.CZ přináší.

Targa Florio předčasně ukončena, zemřel spolujezdec Gareth Roberts

16. června 2012 • 10:45

Rally Targa Florio byla předčasně ukončena. Po havárii na RZ 8 totiž podlehl svým zraněním Gareth Roberts, spolujezdec Craiga Breena. Zbývající rychlostní zkoušky byly zrušeny, výsledky jsou platné po osmé rychlostní zkoušce.

Hermann Gassner jun. končí v IRC

14. června 2012 • 17:00

Hermann Gassner jun.Německý jezdec Hermann Gassner vstupoval do seriálu Intercontinental Rally Challenge s velkou pompou. Nyní to však vypadá, že je IRC nad jeho síly a jezdec stáje Red Bull Team se vrací zpět do mistrovství světa.

příspěvků: 2 celý článek »

Martin Kangur pojede kvůli havárii na testu se svým autem

14. června 2012 • 16:00

Estonský mladík Martin Kangur se na Rally Targa Florio vrací do seriálu Intercontinental Rally Challenge. Nebude to však s továrním speciálem z JAS Motorsport, ale vozem Honda Civic Type R R3, se kterým startovává v domácím šampionátu.

Targa Florio: Mikkelsen nejrychlejším jezdcem shakedownu

14. června 2012 • 14:25

Úřadující mistr IRC byl nejrychlejším jezdcem na shakedownu sicilské rally Targa Florio. Mikkelsen, jako obvykle za volantem Fabie S2000, porazil druhého Craiga Breena (Peuggeot 207 S2000) o sedm desetin, třetí Giandomenico Basso (Ford Fiesta RRC) ztratil další dvě desetiny navíc.

příspěvků: 1 celý článek »

Pořadatelé Barum Czech Rally Zlín vydali Rally Guide 1

14. června 2012 • 10:10

Pořadatelé zlínské soutěže ME a IRC zveřejnili první informace k jejímu letošnímu vydání. Rally Guide 1 obsahuje základní informace jak k chystanému ročníku, tak resumé předchozích sezon. Ke stažení je na stránce autosportu.cz věnované letošní Barum Czech Rally Zlín.

Seznam přihlášených posádek na Geko Ypres Rally

13. června 2012 • 22:20

Celkem 99 posádek můžeme nalézt na seznamu přihlášených posádek na jeden z vrcholů letošních seriálů Intercontinental Rally Challenge i mistrovství Evropy, kterým bude již koncem příštího týdne tradiční belgická soutěž nesoucí název Geko Ypres Rally.

Seznam přihlášených posádek na Targa Florio

12. června 2012 • 10:00

Další soutěží seriálu Intercontinental Rally Challenge bude již koncem tohoto týdne Targa Florio. Soutěž na italském ostrově Sicílie nahrazuje v kalendáři původně plánovanou Mecsek Rallye, která byla ze šampionátu vyřazena kvůli finančním problémům.

Lotus Exige R-GT se představí na Geko Ypres Rally

12. června 2012 • 09:10

Široké veřejnosti se oficiálně při nadcházející Ypres Rally představí novinka letošní sezóny - Lotus Exige R-GT. Zatím se však tento vůz neobjeví ve startovním poli, ale na jeho čele v pozici oficiálního předjezdce před soutěžícími mistrovství Evropy a IRC.

Škoda chce na Sicílii bodovat

11. června 2012 • 11:10

Škoda chce v pátém podniku šampionátu IRC 2012 na Sicílii potvrdit letošní dosavadní dobré výkony. Pro posádku továrního týmu Škoda Motorsport ve složení Jan Kopecký/Pavel Dresler se jedná o premiérový start na této soutěži. O body pro značku Škoda budou bojovat rovněž úřadující šampioni Andreas Mikkelsen/Ola Floene z týmu Škoda UK Motorsport, startující rovněž s tovární Fabií Super 2000.

Molly Taylorová pojede s Citroenem DS3 R3T

8. června 2012 • 10:40

Jediná pravidelná účastnice světových rally v posledních letech, Australanka Molly Taylorová, se představí v tomto roce opět na evropských tratích. Celkem čtyři soutěže, z toho dvě započítávané do seriálu mistrovství světa FIA, absolvuje za volantem Citroenu DS3 R3T.