Dnes je 17. dubna 2024, Svátek má Rudolf, zítra Valérie

Rally Dakar - čtvrtá etapa

6. ledna 2011 • 08:00

O dvě vteřiny se dostal po čtvrté etapě Rallye Dakar do čela soutěže motocyklistů Španěl Marc Coma. Předloňský vítěz soutěže předčil francouzského konkurenta Cyrila Desprése o 16 vteřin a převzal vedení v průběžném pořadí. Aleš Loprais s kamionem Tatra dojel na třetím místě a stejná příčka mu patří celkově. Vede Rus Vladimir Čagin.

Dakar 2011 - leg 1 - Robby Gordon - Kellon Walch (Hummer H3)

Odstupy mezi nejlepšími se však zvětšily: Rus Vladimir Čagin vede před krajanem Firdausem Kabirovem téměř o devět minut, Loprais ztrácí další čtyři.

V kategorii čtyřkolek dojel Josef Macháček čtvrtý a Martin Plechatý pátý, celkově je jejich pořadí opačné. Kralovala argentinská trojice v čele s Tomasem Maffeiem.

Závodníci měli na programu 761 kilometrů z argentinského města San Salvador de Jujuy do chilské Calamy, čas se jim v poušti Atacama měřil na 207 km dlouhé rychlostní zkoušce.

Mezi automobily je stále první španělská dvojice Carlos Sainz, Lucas Cruz s volkswagenem. Vyhrála i dnes, což pro obhájce titulu Sainze znamenalo jubilejní dvacáté dílčí prvenství na Dakaru, a v čele má už téměř čtyřapůlminutový náskok.