Dnes je 20. dubna 2024, Svátek má Marcela, zítra Alexandra

Coma a Čagin etapovými triumfy ještě zvýraznili své vedení na Dakaru

15. ledna 2011 • 03:00

Předposlední dvanáctá etapa Rallye Dakar v čele průběžného pořadí nic nezměnila. Lídři jednotlivých kategorií udrželi své výsostné postavení, španělský motocyklista Marc Coma na KTM a Rus Vladimir Čagin s kamionem Kamaz díky vítězství svůj náskok v čele ještě zvýraznili.

Dakar 2011 - leg 12 - Volkswagen Touareg

Coma porazil na 555 kilometrů dlouhém měřeném úseku ze San Juan do Córdoby obhájce prvenství Francouze Cyrila Desprése o 37 sekund a míří za třetím celkovým triufem na Dakaru. V průběžném pořadí má vítěz soutěže z let 2006 a 2009 na Desprése k dobru 16:36 minuty.

Rovněž mezi nejrychlejšími kamiony v cíli páteční etapy byl rozdíl necelé minuty, Čagin předstihl krajana Firdause Kabirova s dalším kamazem o 48 sekund. V sobotní poslední etapě z Córdoby do Buenos Aires bude na 181 km dlouhém měřeném úseku hájit náskok 31:19 na Kabirova. Čagin sahá už po sedmém vítězství na Dakaru, kterým byl překonal českou legendu Karla Lopraise.

Mezi automobily byl v předposlední den nejrychlejší loňský šampion Španěl Carlos Sainz, ale pouze zmírnil svou ztrátu na celkovém třetím místě. Pro premiérový triumf v soutěži si jede jeho kolega z týmu Volkswagen Naser Al-Attiyah z Kataru. Nejvýraznější vedení má lídr soutěže čtyřkolek Alejandro Patronelli, který půjde do poslední etapy s téměř hodinovým náskokem.