www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 28. ledna 2022, Svátek má Otýlie, zítra Zdislava

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Luca Pedersoli jedná o startech v mistrovství světa

30. listopadu 2011 • 09:00

Italský pilot Luca Pedersoli jedná se svými sponzory o startech v mistrovství světa. Pokud vše dopadne dobře, mohl by se na startech objevit za volantem soutěžního speciálu Citroën DS3 WRC.

Luca Pedersoli a jeho design Citroënu DS3 WRC

Čtyřicetiletý Ital toho zatím na mezinárodní scéně příliš nepředvedl, nejvíce na sebe strhl pozornost v bojích o titul mistra Evropy v sezóně 2004, který nakonec vyhrát nedokázal.

Většina jeho kariéry byla spojena s vozy s jednou poháněnou nápravou, až v posledních letech se začal objevovat za volantem speciálů WRC v italském 'druholigovém' šampionátu Trofeo Rally Asfalto, který v posledních dvou letech vyhrál.

Jeho hlavní sponzor, společnost Magneti Marelli, se rozhodl podpořit jej při návratu na mezinárodní scénu. V nadcházející sezóně by se měl rodák z Gavarda představit na šesti až osmi soutěžích mistrovství světa s Citroënem DS3 WRC počínaje lednovou Rallye Monte Carlo.

Pro sympatického Itala by to byl návrat do mistrovství světa po dlouhé dvanáctileté pauze. Že to myslí skutečně vážně, potvrzuje jeho listopadový test na šotolině s finským pilotem Kimi Räikkönenem.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist