www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 27. května 2022, Svátek má Valdemar, zítra Vilém

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Mexičan Francisco Name v mistrovství světa s Mini? (+VIDEO)

10. prosince 2011 • 08:30

Tým Prodrive Davida Richardse se snaží své sportovní náčiní udat kde komu a tak testovací dráhou v Banbury prošlo v posledních měsících spousta pilotů. Jen pár z nich to však myslí s možnými starty v mistrovství světa reálně. Jedním z nich je mexický pilot Francisco Name.

Francisco Name na testu Mini John Cooper Works WRC

Francisco 'Pancho' Name patří k nejlepším jezdcům v Mexiku, zúčastnil se loňského Pirelli Shootoutu ve Španělsku. Při večerním posezení v baru po neúspěšném rozstřelu zklamaně konstatoval, že přišel o poslední šanci dostat se do mistrovství světa. Jak se zdá, štěstěna se na něj nakonec přeci jen usmála.

Na přelomu října a listopadu se v sídle Prodrivu čerstvý držitel čtyř titulů mexického šampiona zúčastnil testu vozu Mini John Cooper WRC, se kterým by se mohl objevit v nadcházející sezóně mistrovství světa v automobilových soutěžích. Podařilo se mu totiž přesvědčit silné partnery, aby s ním do tohoto projektu šli.

„Vždycky jsem měl jasný cíl, kam se chci dostat. Vždycky jsem za svůj sen bojoval a snažil se pro to udělat maximum. Je pravdou, že už jsem pomalu přestával doufat, takže události posledních týdnů jsou pro mě jako sen. Podařilo se dát dohromady partnery, kteří mají zájem jít se mnou do projektu mistrovství světa s vozem WRC. Po testech v Anglii musím říct, že Mini je skutečně špičkový vůz, což ostatně tovární auta dokázala na posledních třech soutěžích. Stále ještě není nic hotové, ale jsme velice blízko startům ve většině podniků mistrovství světa 2012,“ prozradil Francisco Name, který by rád startoval s oficiálním vozem přímo z Prodrive.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist