Dnes je 23. dubna 2024, Svátek má Vojtěch, zítra Jiří

Rally Dakar 2012 - druhá etapa

2. ledna 2012 • 22:00

V druhé etapě Rallye Dakar se ukázali obhájci loňského prvenství. V kategorii motocyklů vyhrál Španěl Marc Coma, mezi automobily triumfoval Katařan Nasser Al-Attiyah.

Dakar 2012 - leg 2 - André de Azevedo - Maykel Justo - Jaromír Martinec (Tatra T 815)Dakar 2012 - leg 2 - Krzysztof Holowczyc - Jean-Marc Fortin (Mini All 4 Racing)

Al-Attiyah po nevydařeném vstupu do soutěže, kterou zahájil v neděli 38. místem, se svým hummerem zabral a vyhrál etapu ze Santa Rosy do San Rafaela s 290 měřenými kilometry o 54 sekund před Peterhanselem. Slavný Francouz s vozem Mini má v průběžné klasifikaci náskok 2:28 před druhým Američanem Robbym Gordonem. Al-Attiyah si polepšil na šestou pozici.

Coma po nedělním druhém místě tentokrát zvítězil o 1:18 před dalším jezdcem na KTM Francouzem Cyrilem Desprésem. Celkově vede o dvě a půl minuty před Chilanem Franciskem Lópezem. Mezi kamiony vybojoval Aleš Loprais s tatrou páté místo, celkově je ve své kategorii šestý. Vyhrál Nizozemec Gerard de Rooy, který vede i průběžné pořadí.

Soutěži čtyřkolek zatím dominuje Uruguayec Sergio La Fuente. Pětinásobný vítěz této kategorie Josef Macháček se po vyřazení z rallye kvůli nesplnění administrativních podmínek a následném neúspěšném protestu rozhodl odstoupit. Čtyřiapadesátiletý jezdec měl v úmyslu absolvovat se čtyřkolkou Dakar naposledy.