Dnes je 23. dubna 2024, Svátek má Vojtěch, zítra Jiří

Rally Dakar 2012 - třetí etapa

3. ledna 2012 • 23:50

Forma Aleše Lopraise na Rallye Dakar jde nahoru. Ve třetí etapě předvedl zatím nejlepší výkon, když dojel na čtvrtém místě. Na stupně vítězů ztratil jen minutu a 15 vteřin. V pořadí kamionů se posunul na pátou příčku.

Dakar 2012 - leg 3 - Boris Garafulic - Gilles Picard (BMW X3 CC)Dakar 2012 - leg 2

Soutěž kamionů vede Kazach Artur Ardavičius s kamazem, který dojel druhý o minutu a devět sekund za Italem Mikim Biasionem na Ivecu. Dosavadní lídr Nizozemec Gerard Rooy dojel až sedmý a na druhém místě ztrácí na Ardavičiuse 28 sekund.

Vedoucí jezdci se měnili ve všech kategoriích. Mezi motocykly, které absolvovaly 270 „ostrých“ kilometrů, se díky vítězství dostal do čela Francouz Cyril Després na KTM.

V soutěži automobilů byl ve třetí etapě nejrychlejší Španěl Joan Roma s mini. Na vedoucí pozici se díky druhému místu vyhoupl Polák Krzysztof Holowczyc s vozem stejné značky, jenž má náskok jen 54 sekund před Američanem Robbym Gordonem.

Čtyřkolkám nově vládne po odstoupení Macháčka domácí Argentinec Alejandro Patronelli před svým bratrem Marcosem.