Dnes je 20. dubna 2024, Svátek má Marcela, zítra Alexandra

Rally Dakar 2012 - čtvrtá etapa

4. ledna 2012 • 23:00

Aleš Loprais dojel ve čtvrté etapě Rallye Dakar šestý. V průběžném pořadí soutěže kamionů si však polepšil z pátého místa na čtvrté. Vede Nizozemec De Rooy.

Dakar 2012 - leg 4 - Ricardo Leal dos Santos-Paulo Fiuza (Mini All 4 Racing)Dakar 2012 - leg 4 - Orlando Terranova - Andy Grider (Toyota Pickup HiLux)

Do čela kategorie automobilů se vrátil devítinásobný vítěz soutěže Stéphane Peterhansel. Zkušený Francouz vyhrál v Argentině čtvrtou etapu, na níž se závodníkům měřil čas na úseku dlouhém 326 kilometrů. Peterhansel vede o pět minut a 41 sekund před Jihoafričanem Ginielem de Villiersem. Dosud první Polák Krzysztof Holowczyc klesl na čtvrté místo.

V kategorii motocyklů dál vede Cyril Després. Etapu vyhrál jeho největší konkurent Marc Coma ze Španělska, ale ze ztráty na francouzského lídra stáhl jen dvě minuty.