Dnes je 29. března 2024, Svátek má Taťána, zítra Arnošt

Rally Dakar 2012 - pátá etapa

5. ledna 2012 • 23:00

Aleš Loprais má za sebou nejlepší etapu v letošním ročníku Rallye Dakar. V pátém dějství si dojel pro druhé místo a poprvé se protlačil na stupně vítězů. Nizozemec De Rooy byl lepší o pouhých čtrnáct vteřin a upevnil si tak vedení v průběžném pořadí kamionů. Český závodník zůstal na čtvrtém místě.

Dakar 2012 - leg 5 - Eduard Nikolaev - Sergey Savostin - Vladimir Rybakov (Kamaz 4326 KV)Dakar 2012 - leg 5 - Krzysztof Holowczyc - Jean-Marc Fortin (Mini All 4 Racing)

První pozici mezi motocykly si třetím vítězstvím v řadě pojistil Francouz Cyril Després. V cíli 265 km dlouhého testu byl o 1:41 minuty před Španělem Markem Comou, který je druhý i celkově už s téměř desetiminutovým mankem.

Český motocyklista Jan Veselý obsadil na trase z Chilecita do Fiambalá 64. místo, v průběžné klasifikaci si polepšil na 71. příčku.

Automobilům vládl v páté etapě Polák Krzysztof Holowczyc, dál vede rekordman Dakaru Francouz Peter Peterhansel. Devítinásobný šampion soutěže dojel třetí se ztrátou necelých čtyř minut, v celkovém pořadí má náskok přes čtyři minuty před Holowczycem. Třetí je další jezdec s vozem Mini Španěl Joan Roma.