www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 1. června 2020, Svátek má Laura, zítra Jarmil

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Rally Dakar 2012 - šestá etapa zrušena

6. ledna 2012 • 23:00

Pořadatelé Rallye Dakar byli kvůli vytrvalému sněžení a dešti v Andách nuceni zrušit páteční šestou etapu. Účastníci soutěže absolvují společně v konvoji trasu z Fiambaly do Copiapa dlouhou 641 kilometrů, z nichž 247 km mělo tvořit měřený úsek.

Dakar 2012 - leg 4

V jihoamerickém pohoří, kde jezdci vystoupají až do výšky 4 700 metrů nad mořem, už několik dní sněží. Chilské úřady proto z bezpečnostních důvodů uzavřely horský hraniční přechod s Argentinou Paso de San Francisco. Soutěž se znovu rozběhne v sobotu po přesunu do Chile v Copiapu, kde závodníky čeká 573 km, z toho 419 km měřených.

Nejlepší z českých zástupců Aleš Loprais je po druhém místě v páté etapě se svou tatrou mezi kamiony stále na průběžné čtvrté pozici. „Dnes to byla první skutečná dakarská etapa, i když krátká, ale se spoustou písku a relativně čistým výhledem bez extrémních prachových mračen, která nás pronásledovala minulé dny. V závěru se nám podařilo zrychlit,“ uvedl Loprais ve své týmové zprávě. „V servisu etapy jsme museli změnit nastavení podvozku a vyplatilo se nám to, auto mělo lepší jízdní vlastnosti. Makáme dál,“ dodal.

Ubyl mu jeden z velkých soupeřů Rus Eduard Nikolajev, který byl ve čtvrtek z Rallye Dakar vyloučen kvůli nesportovnímu chování v předchozí čtvrté etapě. V celkovém pořadí figuroval po pěti etapách hned za Lopraisem se ztrátou devíti minut na českého jezdce. Nyní je Lopraisovým nejbližším pronásledovatelem Kazach Artur Ardavičus, jenž za ním zaostává o více než 14 minut. Mezi kamiony vede Nizozemec Gerard de Rooy, na kterého má Loprais manko 13 minut.

Základní informace k Rally Dakar 2012

ČTK
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist