Dnes je 20. dubna 2024, Svátek má Marcela, zítra Alexandra

Rally Dakar 2012 - sedmá etapa

7. ledna 2012 • 23:00

V první dlouhé pouštní etapě Rallye Dakar zazářil Aleš Loprais s kamionem Tatra. Český jezdec dojel druhý za lídrem De Rooyem z Nizozemska a v průběžném pořadí se posunul ze čtvrtého na druhé místo. V dalších kategoriích udrželi po sedmé etapě vedení Després a Peterhansel, soutěž čtyřkolek nově vede Alejandro Patronelli.

Dakar 2012 - leg 7 - Marc Guasch (Gas Gas), Eulalia Sanz Pla-Gilibert (Gas Gas)Dakar 2012 - leg 7

Loprais byl druhý i v páté etapě. Nyní s Gerardem De Rooyem prohrál o čtyři minuty, ale v průběžném pořadí přeskočil Itala Mikiho Biasiona a dalšího Nizozemce Hanse Staceyho.

Francouzský motocyklista Cyril Després i jeho krajan Stéphane Peterhansel v kategorii automobilů udrželi průběžné vedení. V soutěži čtyřkolek je po etapě, která měla start i cíl v chilském městě Copiapó, novým lídrem Argentinec Alejandro Patronelli.

Po zrušení páteční etapy kvůli sněžení a dešti v Andách absolvovali závodníci trasu z Fiambaly do Copiapa společně v konvoji. Teď se soutěž znovu rozběhla, čas se měřil na úseku dlouhém 419 kilometrů.

Després dál vyrovnaně bojuje se Španělem Markem Comou, který zaostává o necelých osm minut. Devítinásobný vítěz Dakaru Peterhansel má v čele kategorie automobilů jedenáctiminutový náskok. Etapu vyhrál obhájce prvenství Nasser Al-Attiyah z Kataru, který kvůli potížím s chladičem nabral v minulých dnech téměř hodinovou ztrátu. O první místo pak přišel Argentinec Tomas Maffei na čtyřkolce, který dojel do cíle s bezmála hodinovým odstupem za krajanem Alejandrem Patronellim.