www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 18. srpna 2019, Svátek má Helena, zítra Ludvík

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Preview: Finská rally 2006

14. srpna 2006 • 09:00

Desátý podnik světového šampionátu má základnu ve městě Jyväskylä ve středním Finsku. Soutěž patří mezi nejstarší v kalendáři MS a jako jediná nezměnila za dobu své existence místo konání.

Na jezdce tradičně čeká velmi náročná soutěž, která je proslulá především svými dlouhými skoky a také nespočtem jezer, které lemují trať. Ani ve Finsku nemůže chybět super speciální rychlostní zkouška, která se pojede již ve čtvrtek v osm hodin večer pod názvem Killeri.

Přestože je to jedna z nejtěžších soutěží v celém seriálu mistrovství světa, především co se týká dokonalého rozpisu a jeho následného načasování a čtení, byla Finská rally již několikrát vyhlášená podnikem roku.

Ovšem tento podnik patří nejen mezi nejlépe organizované, ale také nejoblíbenější mezi samotnými diváky. Nejvíce se totiž všem líbí, když vozy daleko skáčou a to ve Finsku platí dvojnásob. Skoků je v každém testu hned několik a tak si přijdou na své také fotografové. Na některých se pak dokonce měří vzdálenost, kam až jezdci se svými vozy dopadnou.

Na posádky čeká celkem 1540.58 kilometrů a z toho ostrých bude 351.27. Oproti loňsku je tedy Finská rally o něco delší. Jezdci absolvují stejně jako v roce 2005 jedenadvacet rychlostních zkoušek. V minulém roce vyhrál Marcus Grönholm s vozem Peugeot 307 WRC. Letos bude chtít svůj triumf zopakovat, tentokráte však ve voze Ford Focus WRC 06.

Richard Vlček ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist