www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 25. ledna 2022, Svátek má Miloš, zítra Zora

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Martin Prokop před sezonou 2013

16. prosince 2012 • 23:50

Pouhých deset týdnů dělí Rally Catalunya 2012 od Rally Monte Carlo 2013. Konec jedné a začátek další sezony Mistrovství světa v rally, kde má Česká republika jediného zástupce v nejvyšší kategorii WRC v podobě jihlavského pilota Martina Prokopa.

Ten se letos zúčastnil jedenácti ze třinácti závodů šampionátu, v celkovém hodnocení jezdců skončil na devátém místě a čtvrtým místem na Rally Argentina zaznamenal nejlepší výsledek českého jezdce v historii MS v rally. To vše v kokpitu Fordu Fiesta RS WRC a se spolujezdcem Zdeňkem Hrůzou, za kterého pouze na posledním závodě ve Španělsku zaskočil další zkušený navigátor Michal Ernst.

Těch deset týdnů pro něj a jeho realizační tým neznamená přehnaný odpočinek a vánoční pohodu. Právě naopak. Je to hektické období plné změn, přestože páteční odpoledne se v dílnách Jipocar Racingu nese v duchu Vánoc – stromeček, cukroví, řízek a salát…

„Pohoda a „team spirit“, to jsou důležité věci, na které se nesmí zapomínat. Za každou mojí vteřinou na trati stojí celý tým - mechanici, šéf inženýr, manažer, lidé z administrativy, kteří udržují oheň v krbu tady v Jihlavě, když celý rok cestujeme za závody po světě,“ popisuje Prokop.

První novinkou pro sezonu 2013 je změna oficiálního názvu týmu na Jipocar Czech National Team, pod kterým se bude česká posádka prezentovat v jednotlivých závodech. Další změnou bude při pohledu do startovní listiny nové jméno na místě spolujezdce, kde se bude v příští sezoně objevovat právě Michal Ernst.

Aktuální informace přidává manažer Quirin Müller: „Sotva jsme ukončili naši premiérovou sezonu v seriálu WRC, nyní již listujeme kalendářem sezony 2013 a vrcholí přípravy na Rally Monte Carlo. Pro náš tým se rýsuje vše poměrně pozitivně. Našimi stabilními a pokračujícími partnery jsou společnosti Jipocar, Praga, Ford Česká Republika. Již čtvrtý rok budeme spoléhat na špičkové oleje Millers Oils a čas nám bude znovu nemilosrdně měřit Edox. Naše aktivity podpoří ale také nové subjekty, kterými jsou SSI Schäfer a anglicko-čínský výrobce závodních i civilních pneumatik Dmack.“

Martin Prokop nahlédnutí do sezony 2013 uzavírá: „Na příští sezonu se nemohu netěšit. Stali jsme se oficiální posádkou Dmacku pro seriál WRC a kromě toho, že jejich pneumatiky budeme používat, budeme se také podílet na jejich vývoji. Také díky novým sponzorům můžeme předem plánovat i některé starty v zámoří a rádi bychom jeli hned ten první v Mexiku na začátku března. Co se týče techniky, budeme i nadále spoléhat na modrý ovál v podobě Fiesty RS WRC.“

Kalendář světového šampionátu v rally pro sezonu 2013 vypadá následovně:

1. Rally Monte Carlo asfalt / sníh 15.-20. leden

2. Rally Sweden sníh 8.-10. únor

3. Rally Mexico šotolina 8.-10. březen

4. Rally Portugal šotolina 12.-14. duben

5. Rally Argentina šotolina 3.-5. května

6. Rally Acropolis šotolina 31. květen – 2. červen

7. Rally Sardegna šotolina 21.-23. červen

8. Rally Finland šotolina 2.-4. srpen

9. Rally Germany asfalt 23.-25. srpen

10. Rally Australia šotolina 13.-15. září

11. Rally France asfalt 4.-6. říjen

12. Rally Spain šotolina / asfalt 25.-27. říjen

13. Rally Wales GB šotolina 15.-17. listopad

Aktuální informace přímo od Martina Prokopa můžete sledovat na jeho Facebookovém profilu „Martin Prokop Official“ nebo Twitteru „ProkopOfficial“.

Martin Prokop Official Media
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist