Dnes je 18. dubna 2024, Svátek má Valérie, zítra Rostislav

Rally Dakar 2013 - druhá etapa

6. ledna 2013 • 22:00

Aleš Loprais usiluje od úvodních etap o čelo Rallye Dakar, patří mu průběžná druhá příčka v kategorii kamionů. V obou úvodních etapách vybojoval medailové umístění. Po třetí příčce ze sobotního prologu byl český pilot s tatrou druhý v nedělní 242 kilometrů dlouhé rychlostní zkoušce se startem a cílem v peruánském Pisku.

Rally Dakar 2013Rally Dakar 2013

Čtvrté místo obsadil podle neoficiálních výsledků Martin Kolomý s další tatrou. Stejné pozice patří českým pilotům i v celkové klasifikaci. Druhé etapové prvenství si připsal Nizozemec Gerard de Rooy za volantem kamionu Iveco, Loprais byl pomalejší o minutu a sekundu, celkem za ním zaostává o 2:16.

„Bylo to dnes extrémně náročné a na to, že je teprve druhý den, tak jsem to nečekal. Jsem docela vyčerpaný. Na začátku jsme udělali navigační chybu a ztratili několik minut, ale na konci se nám to podařilo dohnat,“ citoval Lopraise web pořadatelů.

V sobotu dojel před Lopraisem ještě Nizozemec Hans Stacey, který měl tentokrát potíže a při nucené zastávce nabral téměř půlhodinovou ztrátu. Do čela soutěže automobilů se dostal díky etapovému prvenství obhájce Stéphane Peterhansel z Francie s vozem Mini. Mezi motocyklisty je díky nejrychlejšímu času ve druhé etapě Španěl Joan Barreda na husqvarně, David Pabiška je padesátý, Janu Veselému patří 73. místo.