Dnes je 29. března 2024, Svátek má Taťána, zítra Arnošt

Rally Dakar 2013 - šestá etapa

10. ledna 2013 • 23:30

V šesté etapě Rallye Dakar dojel Aleš Loprais mezi kamiony čtvrtý a v průběžném pořadí si polepšil o dvě příčky na šestou pozici. V cíli v chilské Calamě měl ztrátu minutu a 45 sekund na Nizozemce Gerarda de Rooye, jenž si upevnil vedoucí postavení.

Rally Dakar 2013Rally Dakar 2013

Loprais za ním kvůli nepovedené páté etapě, v níž ho zradila těsně před cílem baterie a přišel o první místo v celkové klasifikace, zaostává o hodinu a 56 minut. Nejlepším českým kamionem v průběžném pořadí je na čtvrtém místě jiná tatra Martina Kolomého.

Boj v soutěži automobilů opět zdramatizoval Katařan Násir Attíja, jenž dnes zvítězil o 8:36 minuty před Francouzem Stéphanem Peterhanselem. Celkově ztrácí na desetinásobného šampiona Dakaru už jen minutu a 18 sekund. Ze soutěže odstoupil kvůli poškozenému motoru své buggy Španěl Carlos Sainz, který v úvodu rallye vedl.

Pro triumf na domácí půdě si dojel chilský motocyklista Francisco Lopez a připsal si třetí prvenství v letošním ročníku. Lídrem je nadále Francouz Olivier Pain.