www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 22. září 2020, Svátek má Darina, zítra Berta

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Tropheé Andros: Lubrano překvapil své soupeře

16. ledna 2013 • 02:00

Tropheé Andros se po vánoční přestávce opět rozjela do druhé poloviny sezóny. Závod v Isola 2000 byl bodově nejplodnější pro Dayrauta a Riviereho, velkou dávku pozornosti na sebe strhnul Serge Lubrano jedoucí s Toyotou Auris, který získal v druhém dni absolutní možné maximum bodů.

Trophée Andros 2012 - Isola

Tropheé Andros to měla v lednu vždy těžké a letošní rok není žádnou výjimkou, protože se v Jižní Americe jede Dakar, v Africe je na programu Africa Race (v době konání závodu v Isola 2000 již Africa Race končil) a v neposlední řadě již tento týden startuje slavná Rallye Monte Carlo. Účastníci Tropheé Andros se v letošním roce poprvé setkali v Isola 2000.

Jezdci se i volněji rozjížděli, ale už v úvodních dvou trénincích byl stabilně rychlý Dayraut, byť nebyl nejrychlejší, toto byli JB. Dubourg a Lubrano, hodně rychlý byl i Panis a postupně se zrychloval Riviere. V první kvalifikaci byl opět nejlepší JB. Dubourg, když o půl sekundy porazil Dayrauta. Riviere zajel pátý čas, neboť se mezi něj a Dayrauta zvládli vměstnat Balas a Villeneuve. Panis byl jen sedmý. Svou náladu si značně zlepšil v druhé kvalifikaci Riviere, neboť to byl on, kdo zajel nejrychleji 4 měřená kvalifikační kola. Opět silný byl druhý JB. Dubourg, třetí byl Balas a čtvrtý Dayraut. Pátý čas zajel Villeneuve a Panis tuto jízdu nedokončil. Při pohledu na celkové hodnocení kvalifikace vyčnívá vítězství Benjamina Riviereho (zásluhou zmíněného vítězství v druhé kvalifikaci), JB. Dubourg byl jasně druhý a Dayraut třetí. Stabilní výkony vynesly na čtvrté místo Balase a také na páté místo Villeneuva, zklamání přinesla jen devátá pozice Panise.

Trophée Andros 2012 - Isola

1. finále Elite Sup 1 – úvod prvního kola nepřinesl prakticky žádné větší překvapení, jezdci z prvních míst bez problémů odstartovali a udrželi si své pozice. Vzruch do dění přinesl až za pár zatáček Villeneuve, který jemně zapíchl svůj vůz do sněhové bariéry. Důležité bylo ale to, že neztratil duchapřítomnost a s drzostí sobě vlastní ihned vydoloval svůj vůz a uchránil své třetí místo. Vedoucímu duu J.B.Dubourg – Balas zajistil velmi příjemný odstup od zbytku pronásledovatelů. Villeneuve se snažil napravit svou chybu a ihned svým soupeřům v zádech odjížděl. Zvítězil tedy J.B.Dubourg před Balasem a Villeneuvem, Panis dojel šestý.

2. finále Elite Sup 1 – už pohled na první startovní řadu, kde byl Riviere a Dayraut slibovala velké drama. Riviere ale jel perfektně a nedal Dayrautovi jedinou příležitost ke své porážce. Dayraut jel neustále nalepený na Riviereho, skulinu k předjetí však nenašel. Zasloužené vítězství si tedy připsal Riviere, druhý byl Dayraut a dále s velkým odstupem dojel A. Dubourg, Pernaut, Dazioano a další.

Páteční bodové hodnocení: Benjamin Riviere (Citroen DS3) 80 bodů, Jean-Baptiste Dubourg (Renault Clio) 77, Jean-Philippe Dayraut (Mini Countryman) 74, Bertrand Balas (Mini Countryman) 73, Jacques Villeneuve (Citroen DS3) 71, Andréa Dubourg (Renault Clio) 70, Serge Lubrano (Toyota Auris) 68, Olivier Pernaut (Citroen DS3) 67, Olivier Panis (Dacia Lodgy) 64, Lionel Daziano (Toyota Auris) 64, Didier Thoral (Ford Fiesta) 62.

Trophée Andros 2012 - Isola

Cestu sobotními souboji nejlépe odstartoval Lubrano svým nejrychlejším časem v první sobotní kvalifikaci. Rodinu Dubourgů tentokrát druhým místem reprezentoval lépe Andréa neboť Jen Baptiste byl „až“ čtvrtý, mezi ně se dostal třetí Riviere. Dayraut dosáhl jen na šesté místo a za ním byli seřazení Villeneuve a Panis. Dayraut na svůj předchozí neúspěch odpověděl nejlépe jak mohl v druhé kvalifikaci, jak jinak než vítězstvím. Zlepšení ukázal i druhý Balas a třetí Villeneuve. Rodina Dubourgů se propadla na páté (J.B.) a osmé místo (Andréa). Panis zajel devátý čas a Riviere desátý čas. Souhrnné hodnocení ukázalo, že 60 bodů za kvalifikaci si připsal Lubrano, 57 bodů Dayraut, 55 A.Dubourg, 54 Balas či 53 Riviere. Panis ztratil hodně a získal jen 48 bodů.

1. finále Elite Sup 2 – Dayraut měl na pole position velmi pohodlnou situaci, neboť druhý startoval týmový kolega Balas, ten neměl tolik důvodů na Dayrauta útočit a hlavně vytvořil Dayrautovi velmi důležitý štít před nevyzpytatelným Villeneuvem. To se potvrdilo ještě v prvním kole, když Villeneuve lehce najel do zádi vozu Balase, toho však nerozhodil, narozdíl od svého vozu, svojí třetí pozici však opět zázračně udržel. V posledním kole měl Villeneuve opět problémy s přetočeným smykem a opět jen stěží udržel svou třetí pozici. Vítězství tedy získal Dayraut a druhý byl Balas. Čtvrtý dojel J.B. Dubourg.

Trophée Andros 2012 - Isola

2. finále Elite Sup 2 – Lubrano nezaváhal a perfektně odstartoval. Hned v první zatáčce neúspěšně atakoval druhého A. Dubourga třetí Riviere. Lubrano nebyl nejrychlejší, ale Dubourg na něj nenašel správnou taktiku. Na svou šanci čekal také Riviere. Po třech kolech musel odstoupit po nehodě Panis. Až do závěru se nic zásadnějšího nestalo, velké vítězství doslova vydřel Lubrano, stříbrnou pozici si zajistil A. Dubourg a třetí byl Riviere. Již s velkým odstupem pak finále dokončili Benezet, Pernaut a další.

Sobotní bodové hodnocení: Serge Lubrano (Toyota Auris) 80 bodů, Jean-Philippe Dayraut (Mini Countryman) 77, Andréa Dubourg (Renault Clio) 74, Bertrand Balas (Mini Countryman) 73, Benjamin Riviere (Citroen DS3) 71, Jacques Villeneuve (Citroen DS3) 70, Jean-Baptiste Dubourg (Renault Clio) 68, Eddy Benezet (Ford Fiesta) 67, Lionel Daziano (Toyota Auris) 65, Didier Thoral (Ford Fiesta) 61, Gérald Fontanel (Mini Countryman) 61, Hervé Knapick (BMW 1) 60.

Průběžné bodové hodnocení po 4. závodě
Jean-Philippe Dayraut (Mini Countryman)620 bodů
Benjamin Riviere (Citroen DS3)589
Olivier Panis (Dacia Lodgy)572
Jean-Baptiste Dubourg (Renault Clio)561
Andréa Dubourg (Renault Clio)558
Bertrand Balas (Mini Countryman)539
Serge Lubrano (Toyota Auris)525
Lionel Daziano (Toyota Auris)513
Didier Thoral (Ford Fiesta)509
Olivier Pernaut (Citroen DS3)485
Hervé Knapick (BMW Série 1)485
Gérald Fontanel (Mini Countryman)482

Pátý závod Tropheé Andros 2012/2013 se uskuteční ve známém Lans en Vercors ve dnech 18.-19.1.2013, snad bude i zde tak pěkné počasí a sněhová nadílka jako v Isole 2000.

Mgr. Jaroslav Hanus ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist