Dnes je 20. dubna 2024, Svátek má Marcela, zítra Alexandra

Rally Dakar 2013 - dvanáctá etapa

17. ledna 2013 • 23:45

Český jezdec Martin Kolomý klesl ve dvanácté etapě Rallye Dakar v průběžném pořadí kamionů ze třetího místa na čtvrté. Díky vítězství na trase z argentinské Fiambaly do chilského Copiapa ho předstihl Rus Andrej Karginov, na kterého ztrácí dvě minuty a 36 sekund.

Rally Dakar 2013Rally Dakar 2013

Šesté místo dnes obsadil Aleš Loprais a stejná pozice mu patří celkově. Kolomý jedoucí rovněž s tatrou byl v 319 km dlouhé rychlostní zkoušce osmý. V čele soutěže kamionů je dál Rus Eduard Nikolajev s kamazem.

Mezi automobily si dál hlídá výrazný náskok Francouz Stéphane Peterhansel, jenž míří za jedenáctým triumfem na Dakaru. Na čtvrtém místě v etapě sice mírně zaostal za svým nejbližším pronásledovatelem Jihoafričanem Ginielem de Villiersem, ale stále má před ním pohodlný odstup 50 minut. Pro dílčí prvenství si dojel Španěl Joan Roma.

V kategorii motocyklů se zmenšil náskok francouzského lídra Cyrila Desprése z 13 na pět minut. Obhájce titulu uvedl, že pomáhal svému týmovému soupeři a zároveň největšímu rivalovi Rubenu Fariovi z Portugalska. „Chtěl jsem mu oplatit pomoc z předchozích ročníků, aby si udržel druhé místo,“ řekl čtyřnásobný vítěz Dakaru.