www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 4. června 2023, Svátek má Dalibor, zítra Dobroslav

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Vlčákova pojízdná posilovna

16. srpna 2013 • 12:30

Soutěžní posádky po kostelecké rally ani nestačily řádně zregenerovat síly a už klepal na dveře další díl sprintového mistrovství. V Horažďovicích na EPLcond Rally Agropa se sešla znovu velmi silná konkurence, doplněná o hosty z „velkého“ mistrovství a o početnou sestavu domácích posádek. V této společnosti dosáhli letos již sedmého medailového výsledku v řadě Martin Vlček s Richardem Lasevičem na Peugeotu 206 Kit Car.

Martin Vlček - Richard Lasevič (Peugeot 206 Kit Car) - EPLcond Rally Agropa Pačejov 2013

Pačejovská soutěž láká na svůj start řadu zájemců o testování před Barum rally, méně movité posádky z Moravy naopak výlet do vzdáleného koutu Čech v mnoha případech obětují a šetří finance na soutěže ve svém okolí. To se týkalo řady předních soutěžáků napříč objemovými třídami, i „Vlčákových“ největších soupeřů – Adama Koblihy s Petrem Chodurou. Byla to nepochybně škoda - západočeská soutěž, která se ani po přesunu do Horažďovic nezbavila svého tradičního spojení s Pačejovem, totiž zraje jako dobré víno a je dle mínění soutěžních posádek rok od roku kvalitnější. „Pačejov se nám opět velice líbil, pořadatel si zaslouží poklonu za výběr technických tratí a organizaci obecně. Dokonale označená divácká místa navíc určitě přispěla k nadprůměrné návštěvnosti diváků,“ netajil se svou chválou pilot.

Vzhledem k pěkným tratím, vydatné divácké návštěvě a příjemné atmosféře je trochu škoda, že byl při neúčasti Adama Koblihy souboj o vítězství ve třídě 6 rozhodnut hned v úvodu. Už po polovině závodu Martin Vlček s Richardem Lasevičem disponovali takřka 40sekundovým náskokem na nejbližší pronásledovatele a ve zbytku rally se mohli věnovat výhradně bojům v kategorii „předokolek“. V této klasifikaci se dlouho drželi na třetím místě, když však dokázali 6. RZ vyhrát a přiblížili se Patriku Rujbrovi na tři sekundy, svitlo světélko naděje na druhou pozici. Ta by se Martinovi s Richardem líbila, neboť by je posunula blíže k průběžné třetí pozici v šampionátu. Na posledních dvou zkouškách se však „peugeotek“ rozhodl svoji posádku po delším čase pozlobit a se stávkujícím posilovačem řízení už zrychlit zkrátka nešlo. Konečný výsledek přesto nelze vnímat negativně: 16. místo absolutně, 3. pozice v kategorii dvoukolek a suverénní vítězství ve třídě 6. Toť vizitka posádky Svarmetal Motorsportu, jež poprvé v sezoně převzala vedení v tabulce své třídy.

Martin Vlček: „Závod jsme začali velice opatrně a s respektem ke zvlhlému povrchu po nočních vydatných deštích. Jakmile ale začaly tratě osychat, začali jsme se více opírat do zahřátých gum. Závěrečné dvě RZ jsme sice projeli, ale už bez serva a s brzdovým pedálem v nezdravé poloze, čímž naše soupeření o druhou pozici v předokolkách prakticky skončilo. Opět se ovšem potvrdilo, že v jižních Čechách je kde vybírat tratě a budeme se tam velice rádi vracet.“

Richard Lasevič: „Pačejov od loňska považuji s Kopnou za nejhezčí soutěž sprintového mistrovství a letos pořadatelé znovu potvrdili, že umí udělat rally. Smekám, ohýbám hřbet, a když jsem viděl „erzety“, spadla mi čelist a doteď ji hledám. Prostě nádhera… Škoda jen našich technických problémů se servem, ale i tak jsme si to užili. Martin si zaposiloval, moc mi ho bylo líto, jak chtěl jet, ale prostě to nešlo. Tak si aspoň procvičil bicepsy, tricepsy a jiné psy. Já se teď těším na výlet na rakouskou šotolinku, kde si odskočím k Petru Pospíšilovi, a pak už přijde pro mě i Martina tradiční vrchol sezony – zlínská Barumka.“

Posádka Svarmetal Motorsportu děkuje svým příznivcům za podporu a pevně věří, že se v co nejhojnějším počtu sejdou u tratě Barum Czech Rally, která startuje na konci srpna.

Jiří Dokulil
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist