Dnes je 26. dubna 2024, Svátek má Oto, zítra Jaroslav

Peugeot potvrdil program pro sezónu 2014

10. ledna 2014 • 14:30

Automobilka Peugeot již před více než měsícem potvrdila, že i letos bude pokračovat jejich program Peugeot Rally Academy v rámci mistrovství Evropy. Po dříve oznámeném jezdeckém složení byl dnes potvrzen kompletní program celého týmu, o jejichž vozy se bude opět starat francouzská stáj Saintéloc Racing.

Kris Meeke - Peugeot 208 T16 (Geko Ypres Rally 2013)

Jednoznačnou jedničkou jinak hodně mladého týmu je opět Craig Breen, který má na svých třiadvacet let již spoustu zkušeností s automobilovými soutěžemi. Ten započne sezónu s novým spolujezdcem Scottem Martinem již koncem ledna v Lotyšsku, což bude zároveň jeho derniéra s vozem Peugeot 207 S2000.

Stáj Peugeot totiž netrpělivě očekává na březnovou homologaci Peugeotu 208 T16 v rámci nové kategorie R5. Premiéru tohoto vozu se odbude na řecké Rally Acropolis, kde tým nasadí také dvojku týmu Kevina Abbringa. Ten získal své místo díky vítězství ve francouzském poháru vozů Peugeot 208 R2, za což získal šest startů v ME s vozem R5 v sezóně 2014. V týmu tak nahrazuje předloňského vítěze zmíněného poháru Jérémi Anciana.

I tentokráte nastoupcí Peugeot Rally Academy se třemi vozy. Cena za druhé místo ve zmíněném pohárovém seriálu jsou čtyři starty v mistrovství Evropy s Peugeotem 208 R2. Po tuhém boji s Kevinem Abbringem prohrál svou šanci na vítězství Stéphane Lefebvre a tak se, stejně jako vloni, musí spokojit jen se stříbrem. Kromě Junior ERC je však jeho jméno spojováno i s účastí v JWRC.