www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 20. března 2023, Svátek má Světlana, zítra Radek

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Schválené předpisy pro automobilové disciplíny

16. prosince 2014 • 14:30

V uplynulém týdnu proběhlo poslední zasedání Výkonného výboru Federace automobilového sportu v letošním roce. Nejdůležitějším bodem jednání bylo jako každoročně schválení kalendářů sportovních podniků a znění předpisů pro následující sezonu.

Pojďme ale k disciplíně, která nás na tomto místě zajímá nejvíce, rally. Byl schválen formát národního mistrovství, které se odehraje na dvoudenních podnicích a přebírá všechny třídy a skupiny ze sprintrally 2014 s doplněním vozů Porsche GT ve třídě 4. Vedle tohoto mistrovství bude probíhat Rallysprint serie (dále RSS). U RSS se vracíme k modelu pro začínající jezdce, kde hlavní důraz bude kladen na vozy do dvou litrů s jednou poháněnou nápravou. Důvodem k tomuto kroku je vyzdvižení posádek, které startují s jednou poháněnou nápravou. Nikdo jiný tak RSS vyhrát nemůže.

Vedle toho však nesmíme zapomínat na ostatní vozy. Svaz rally chce dát prostor ke startu v rámci RSS takřka všemu co má kola. Toto označení je třeba brát s nadhledem . V RSS budou v rámci „Poháru 2+“ hodnoceny všechny vozy, které nespadají do kategorie do dvou litrů objemu s jednou poháněnou nápravou. Není tedy pro pořadatele problém nechat na podniku RSS startovat všechny vozy včetně „nových“ WRC a dalších velmi atraktivních vozů. Dalším velkým krokem je také schválení vozů Porsche GT pro třídu 4. Kompletní výčet vozů pro Pohár 2+ je následující: vozy skupiny WRC, vozy S2000 atm, RRC (S2000 turbo), R4, R5, N nad 2000 cm3, RGT, Porsche GT a dále vozy třídy 13 a HA kategorie 3, 4 a 5 s objemem nad 2000 cm3.

Věříme, že tyto kroky povedou ke zkvalitnění startovního pole v MČR v rally a zároveň k posílení jezdecké základny v Rallysprint serii. A to zejména díky zdůraznění vozů s poháněnou jednou nápravou, kde můžeme připravovat jezdce na kvalitní vstup do MČR. S ohledem na Pohár 2+ se poté můžeme těšit na atraktivní startovní pole v čele s novými vozy WRC a vozy Porsche GT.

--

Dochází ke změnám ve vystavování licencí. Licence jezdce bude sloužit i jako licence soutěžícího, ale pouze pro vozidlo, ve kterém dotyčný jezdec

startuje. Všechny licence jezdce (kromě denní) budou vystavovány se základním úrazovým pojištěním. V případě zájmu může jezdec požádat o jeho rozšíření. Možnosti pojištění jsou k dispozici na stránkách Autoklubu ČR v sekci „Automobily“

Dále dochází ke zrušení zdravotní karty. K potvrzení zdravotního stavu žadatele bude sloužit druhá strana Žádosti o vystavení/prodloužení licence jezdce. Potvrzení musí být vystaveno tělovýchovným doktorem.

AČR
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist