Dnes je 4. května 2024, Svátek má Květoslav, zítra Klaudie

Kevin Abbring se dohodl s Hyundai Motorsport

13. ledna 2015 • 15:00

Za týden šestadvacetiletý Kevin Abbring se dočkal svého snu - stává se členem továrního týmu v mistrovství světa. Dnes byla oficiálně potvrzena jeho dohoda s týmem Hyundai Motorsport.

Kevin Abbring

Po úspěších v JWRC, Clio R3 European Trophy a neúspěšném angažmá u Volkswagenu se zdálo, že kariéra talentovaného holandského mladíka končí. K restartu nakonec dopomohla účast ve francouzském značkovém poháru Volant 208, kde si díky vítězství vybojoval možnost startů v loňském mistrovství Evropy v továrním týmu Peugeot. A přestože se mu i vinou technických problémů nedařilo, dokázal svými časy zaujmout řadu manažerů.

A tak si před letošní sezónou mohl vybírat. Odmítl velmi zajímavou nabídku Peugeotu na účast v mistrovství Evropy, nedohodl se ani se Škodovkou - nakonec se mu podařilo dohodnout s týmem Hyundai Motorsport. V něm bude společně se Sebastianem Marshallem působit jako testovací jezdec, přičemž má přislíbeno několik startů v mistrovství světa s továrním Hyundai i20 WRC ve druhé polovině sezóny. Kromě toho se zúčastní seznamovacích jízd i na všech zbývajících soutěžích MS.

„Jsem velice rád, že jsem měl v roce 2014 možnost soutěžit s továrním týmem na kvalitních soutěžích v mistrovství Evropy a vždy bojovat o nejvyšší příčky. Byli jsme v kontaktu s Peugeotem Sport ohledně pokračování spolupráce i v roce 2015, také spolupráce s holandským dovozcem Peugeotů byla excelentní a chtěl bych jim poděkovat za podporu. Ale dostal jsem nabídku od továrního týmu dostat se na nejvyšší level v automobilových soutěžích - do mistrovství světa. Proto jsem se rozhodl pro Hyundai, i když zatím hlavně na pozici testovacího jezdce. Ale plní se mi tím sen, stát se továrním jezdcem na nejvyšší úrovni byl můj hlavní cíl,“ prozradil Kevin Abbring.