Dnes je 4. května 2024, Svátek má Květoslav, zítra Klaudie

Azorskou kvalifikaci vyhrál Breen

4. června 2015 • 18:00

Tovární jezdec Peugeotu Vraig Breen byl nejrychlejším jezdcem na kvalifikační zkoušce SATA Rallye Acores, další soutěže FIA ERC 2015. Byl o čtyři desetiny sekundy rychlejší než místní matador Ricardo Moura a o necelé dvě a půl sekundy porazil třetího Poláka Kajetanowicze.

Craig Breen - Scott Martin, Peugeot 208 T16 - SATA Rally Acores 2015

Mourův výsledek však skončil menším dramatem, neboť za letmým cílem se jeho Ford Fiesta R5 přetočil a nárazem do zídky došlo k poškození chladiče. Moura se navíc při nehodě přetočil a na úzké cestě tak musel docouvat do stanoviště Stop. Potíže se nevyhly ani Čechům. Hodiny během kvalifikace dělal Tlusťák, Štajf dokonce havaroval už při volném tréninku a do samotné měřené jízdy vůbec nenastoupil; jeho Subaru by však mělo být připraveno na večerní start rally. Tomáš Kurka v kvalifikaci rovněž chyběl, na vidě byla porucha převodovky. I jeho Fabia S2000 ale do rally odstartuje.

Kvalifikace se stejně jako loni uskutečnila na 3,22 km dlouhém úseku Remédios – Lagoa a její trať byla mokrá. I během samotné zkoušky několikrát krátce sprchlo, aby pak na posádky na chvíli vysvitlo slunce.