www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 21. července 2024, Svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Rallye Český Krumlov 2016: S jasným cílem dokončit soutěž

26. května 2016 • 13:00

Stále ještě nový soutěžní tým Klokočka Škoda Czech National Team projektu Racing 21 stojí před startem druhého podniku MČR 2016 – 44. Rallye Český Krumlov. Ze šumavského neúspěchu poučená posádka Štajf-Rajnoha na voze Škoda Fabia R5 tento víkend okusí zrádnost jihočeských tratí s jasným cílem: dokončit soutěž a najet co nejvíc ostrých kilometrů. Znalost tratí bude výhodou, poprvé zde Vojtěch Štajf startoval ještě jako spolujezdec před 21 lety.

Vojtěch Štajf - František Rajnoha (Škoda Fabia R5) - Rallye Šumava Klatovy 2016

„Rallye Český Krumlov mám rád, startoval jsem zde už v roce 1995 jako navigátor, při naší poslední účasti v roce 2014 jsme zde zajeli snové třetí místo s produkčním Subaru a zdejší rychlostní zkoušky jsou díky náročným podmínkám s častým deštěm ty pravé rallyové,“ konstatoval před startem 44. ročníku Rallye Český Krumlov pilot klientského speciálu Škoda Fabia R5 týmu Klokočka Škoda Czech National Team, Vojtěch Štajf.

Spolu s navigátorem Františkem Rajnohou si pro letošní Krumlov stanovili jasný cíl zdárného dokončení rallye a dojezd na cílovou rampou o sobotním odpoledni v českokrumlovské Jelení zahradě. Protože jde teprve o druhou soutěž s novým nářadím, bude ve znamení sbírání dalších zkušeností na odlišných površích s předpokladem deště. „Na Krumlově často prší a za mokra jsme s Fabií R5 ještě nikdy nejeli, takže opatrnosti nebude nazbyt. Ale samozřejmě chceme postupně zrychlovat, přičemž analýza časů ze šumavské soutěže nám dává pozitivní signály,“ dodal Štajf.

Po delší pauze od nedokončené šumavské rallye bylo potřeba znovu nasát atmosféru speciálu Fabia R5, k čemuž ideálně posloužil test v tom nejaktuálnějším termínu, po němž celý tým rovnou vyrazil do jižních Čech k absolvování seznamovacích jízd. Ty budou pokračovat ještě zítra, aby v pátek 44. Rallye Český Krumlov odstartovala do první rychlostní zkoušky na výstavišti v Českých Budějovicích v čase prvního vozu 16:00. Dvanáct minut na to se do první „erzety“ pustí posádka Štajf – Rajnoha s Fabií R5 osazenou startovním číslem 12. „Dostali jsme dvanáctku, obrácené číslo našeho týmu Racing 21, které udělá radost našemu spoluzakladateli Karlu Janečkovi a nám snad přinese víc štěstí než jedenáctka na Šumavě,“ uzavírá předstartovní dojmy Vojtěch Štajf.

A kdo nebude moct sledovat dění přímo na jihu Čech, může počínání týmu Klokočka Škoda Czech National Team sledovat na dálku přes partnerské weby www.auto.cz a www.isport.cz, kde po každé etapě připravujeme krátké aktuální sestřihy stejně jako na týmovém YouTube kanálu a facebooku. Prostřednictvím sociálních sítí a také webu www.rallysklokanem.cz se dále může každý zúčastnit soutěže o VIP vstupy do našeho týmového zázemí a exkluzivní svezení na místě navigátora při letošní Rallye Příbram.

Libor Hlisnikovský
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist