www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 22. září 2023, Svátek má Darina, zítra Berta

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Testování mistrů

4. dubna 2018 • 21:20

V sobotu 31. března 2018 se sešly dvě mistrovské posádky v Dohnalově Lhotě nedaleko Sedlčan. Konkrétně dvojnásobní mistři MČRHA z let 2016 a 2017 kategorie 4 Jan Frei se svým spolujezdcem Petrem Šleglem na Škodě 130 LR a kategorie 2 Stanislav Budil s Petrem Vejvodou na BMW 2002 Ti.

Trať testu měřila cca 3,5 km a obsahovala všechny důležité prvky. Od rovinek, které vybízely k sešlápnutí plynového pedálu a vysokým rychlostem, přes horizonty, záludné zatáčky, až po divácky velmi oblíbené vracáky.

Stanislav Budil - Petr Vejvoda

Když test, tak se vším všudy. I s rozmary počasí, které vyzkoušely připravenost a dovednosti obou posádek. Nejprve 'vylepšil' povrch trati o naplavené klouzající bláto déšť a poté, co se rozestoupily mraky a přestalo pršet a vykukující slunce začalo trať vysoušet, mohly posádky otestovat možnosti své i vozidel.

Speciály se musely popasovat nejen s blátem, ale i s asfaltem, který místy připomínal spíše šotolinu. Ač se jednalo o testování, obě posádky přilákaly na jeho trať také fanoušky.

A jak testování viděli oba jezdci?

Jan Frei - Petr Šlegl

Jan Frei: „Předem bych rád poděkoval Standovi s Petrem za možnost si auto otestovat před začátkem nové sezóny. Bohužel jsme s sebou měli pouze suché pneumatiky, i když mi přítelkyně říkala, ať si vezmu i mokré, že má pršet :-). Vyzkoušeli jsme vše, co jsme potřebovali, včetně nastavení světelné rampy pro noční průjezdy. Zároveň jsme se setkali s kamarády a přátelsky si popovídali se všemi přítomnými.“

Stanislav Budil: „Takový test je po dlouhé zimě vždy velmi důležitý. My jsme s Petrem v závoďáku neseděli od Barumky, která se jezdí koncem letních prázdnin a o to víc jsme se do 'Bavoráku' těšili. Na tomto testu jsme vyzkoušeli chování auta na vodě a vytahaném blátě. S přibývající tmou začala trať osychat a my ještě vyzkoušeli nastavení světelné rampy. Tímto chci poděkovat vedení obce Kosova Hora za poskytnutí cesty a všem, kteří se na uspořádání celé akce účastnili.“

S oběma posádkami bychom se měli potkat na jejich domácí soutěži, kterou bude na konci dubna klatovská Historic Rallye Vltava.

Pavlína Třešňáková; AutoSport.cz
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist