Dnes je 16. dubna 2024, Svátek má Irena, zítra Rudolf

Roli Pecuch s Vicky Dudášovou zabávali divákov v Prahe

6. prosince 2018 • 13:00

Nesmierne množstvo divákov, ale aj zima, sneh, snehová kaša, či poriadna dávka vody na tratiach. Presne takýto bol v poradí už dvadsiaty štvrtý ročník Pražského Rallysprintu.

Roland Pecuch - Viktória Dudášová (VAZ 21074) - TipCars Pražský Rallysprint 2018

Na štart XXIV. TipCars Pražského Rallysprintu 2018 sa premiérovo postavila aj posádka slovenského A Teamu, Roland Pecuch a Viktória Dudášová spoločne s vozidlom VAZ 2107. Roliho jazdecké schopnosti spoločne so zadným náhonom vozidla a snehu zmiešanému s vodou na trati dávali už pred štartom súťaže tušiť, že práve Roli a Vicky budú patriť k tým posádkam, ktoré budú poriadne zabávať prítomných divákov.

„Ja osobne som v samotnej Prahe úplne prvýkrát, samozrejme s Vicky máme na tejto súťaži rovnako premiéru. Musím povedať, že to čo som všetko až doteraz počul o Pražskom Rallysprinte, je pravda. Je tu naozaj veľmi veľa fanúšikov a všetci majú dobrú náladu. Na úvodnom teste sme mali trochu studené brzdy, keďže sme dlho čakali na štarte a v jednej zákrute sme boli aj trochu mimo trať. Našťastie si to odnieslo iba zadné svetlo a nič sa teda nestalo. Trať je zaujímavá, niekde sú ešte zvyšky snehu, niekde už iba snehová kaša, inde voda, ale nájdu sa už aj suché miesta. Treba dávať pozor. Zabávame sa, snažíme sa ísť pre divákov a je to naozaj fajn. Ďakujeme Peťovi Florekovi ako aj A teamu za to, že sme tu mohli štartovať,“ zhodnotil Roland Pecuch.

Nadšená z pražskej atmosféry bola aj spolujazdkyňa Vicky Dudášová: „Ešte som v živote nezažila takú atmosféru aká na Pražskom Rallysprinte vládla. Vôbec som netušila, že až toľkých fanúšikov máme a ani to ako nás majú radi. Som rada, že sme všetkým spestrili víkend. Ku trati musím povedať, že takýto pekný okruh som ešte nezažila, všetko bolo blízko servisného depa. Bola to súťaž, ktorá bola naozaj robená pre ľudí. Bol to neskutočný zážitok. Samozrejme aj ja ďakujem Peťovi Florekovi a A Teamu za prejavenú dôveru. Bolo nám cťou.“

Pre A Team v tomto roku ešte sezóna úplne neskončila, keďže v pláne je ešte účasť na podujatí Szilveszter Rally, ktoré sa bude konať koncom roka na Hungaroringu v Maďarsku. O tom, kto sa tu spoločne s A Teamom predstaví vás budeme informovať pred podujatím.