www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 25. května 2020, Svátek má Viola, zítra Filip

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Reklama

Závěr mistrovské sezóny se vydařil

6. prosince 2018 • 16:00

Mimořádně úspěšnou sezónu zakončila oslavou titulu mistrů České republiky historických automobilů ve skupině 5 posádka Jindřich Štolfa – Zdeněk Hawel – Miroslav Krčmář.

Jindřich Štolfa

Slavnostní den na začátku adventního víkendu zahájila už od jednenácti hodin autogramiáda v přijemném prostředí kavárny kulturního a společenského centra UFFO v Trutnově. Zájemci měli možnost získat vedle podpisových karet i speciální plakát vytištěný v limitované edici šedesáti šesti kusů. Před kavárnou byl vystavený závodní speciál Rover Metro Gti a uvnitř se během autogramiády promítaly na monitoru záběry z letošních soutěží.

Od patnácti hodin se uskutečnilo přátelské setkání spojené s tiskovou konferencí zmiňované trojice s příznivci, přáteli, zástupci médií a bývalých jezdců v prostorách Autocentra Trutnov.

Samozřejmě také zde byl vystaven vítězný vůz Rover Metro GTI. Mezi přítomnými nechyběli starosta města Trutnov Mgr. Ivan Adamec, legendární posádka Josef Srnský – Jiří Syrovátko, bývalý Štolfův spolujezdec Tomáš Singer, mechanici týmu a další hosté.

Celá akce probíhala ve slavnostní přátelské atmosféře a na trojici mistrů bylo vidět, že si tento den opravdu užívají. Oba spolujezdci ocenili jezdecké umění Jindřicha Štolfy, který měl svým neskutečným nasazením, ale zároveň velkým citem pro auto, velký podíl na celkovém úspěchu. Jindra Štolfa zase pochválil spolupráci s navigátory a ocenil kvalitní přípravu auta. A protože tento vůz už nebude dále závodit, posteskl si, že na něj bude nostalgicky vzpomínat.

Závěrečné večerní posezení týmu se neslo nejen v duchu hodnocení sezóny 2018, ale diskutovaly se také vyhlídky na příští rok, který by měl být trochu oddechový pro posádku Jindřich Štolfa – Zdeněk Hawel. Ti „opráší“ Škodu 130 L a odstartují do několika soutěží Mistrovství ČR historických vozů. Miroslav Krčmář se bude plně zabývat přípravou nového vozu pro sezónu 2020. Toto překvapení už je v garáži a bezesporu předčí i letošního vítězného „angličáka“.

Pavel Vydra
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist