www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 27. října 2020, Svátek má Šarlota, zítra Státní svátek

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

SOUHRN: Rally Italia Sardegna nakonec vyhrál Dani Sordo

16. června 2019 • 17:00

V krátkém čase po sobě pokračuje mistrovství světa v automobilových soutěžích. Tentokráte se posádky vydávají na italský ostrov Sardínie, kde je čekají náročné šotolinové rychlostní zkoušky i vysoké teploty. Průběh Rally Italia Sardegna můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Online výsledky - Diskuse k soutěži - Další informace k Rally Italia Sardegna

Daniel Sordo - Carlos del Barrio (Hyundai i20 Coupe WRC) - Rally Italia Sardegna 2019

Daniel Sordo vyhrál letošní ročník Rally Italia Sardegna. Dopomohly mu k tomu problémy s posilovačem řízeni Otta Tänaka, který přišel o vedoucí pozici až na závěrečné power stage. Na stupně vítězů doprovodili Sorda Teemu Suninen a Andreas Mikkelsen.

Rally Italia Sardegna patří tradičně k nejnáročnějším závodům v kalendáři MS, k náročným a rozbitým šotolinovým tratím se přidávají i vysoké teploty. Vzhledem k charakteru tratí je velkou nevýhodou čištění trati v první etapě, čehož i letos využily později startující posádky k dosažení dobrých výsledků.

Lídrům šampionátu se příliš nedařilo. První na trati jedoucí Sébastien Ogier hned v úvodu trefil kámen a poškodil auto tak, že musel odstoupit. Po celou dobu se nedařilo ani Thierry Neuvillovi, nakonec skončil až šestý. Jedině Ott Tänak byl schopen jet od začátku vepředu a až do závěrečné zkoušky celkem bezpečně vedl. Problémy s posilovačem jej však srazily až na pátou příčku, když jej kromě první trojky přeskočil i Elfyn Evans.

V hodnocení kategorie WRC2 Pro celkem suverénně zvítězily obě posádky Škody Motorsport v pořadí Rovanperä-Kopecký. V rámci své kategorie neměli vážnější soupeře, Ostberg i Greensmith se potýkali s technickými problémy či vlastními chybami. Jediným soupeřem pro tovární Škody tak byl mladík Pierre-Louis Loubet, který byl jako jediný schopen jim stačit. Po defektu však přišel o vedení v rámci WRC2, kam se však vrátil hned na začátku závěrečné etapy, když kvůli požáru v přeskupení musel odstoupit Takamoto Taktsuta. Další rychlík Nikolay Gryazin odstoupil s uraženým kolem. Zbývající příčky ve WRC2 tak obsadili Kajetan Kajetanowicz a Simone Tempestini. V hodnocení JWRC vyhrál Jan Solans před Dennisem Rädströmem a Tommy Kristenssonem.

Kromě Jana Kopeckého se na startu představil i Martin Prokop, který si zpět do rally odskočil z dálkových soutěží. Nejlepším výsledkem bylo 12. místo na RZ 7, celkově skončil na 15. místě.

Konečné výsledky Rally Italia Sardegna

- - - - - - - - - - - - - SHAKEDOWN - - - - - - - - - - - -

Výsledky shakedownu Rally Italia Sardegna

- - - - - - - - - - - - - PŘED STARTEM - - - - - - - - - - - -

Kris Meeke - Sebastian Marshall (Toyota Yaris WRC) - Rally Italia Sardegna 2019

V krátkém čase po sobě pokračuje mistrovství světa v automobilových soutěžích. Tentokráte se posádky vydávají na italský ostrov Sardínie, kde je čekají náročné šotolinové rychlostní zkoušky i vysoké teploty. Průběh Rally Italia Sardegna můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist