www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 2. dubna 2020, Svátek má Erika, zítra Richard

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Preview: Turecká rally 2006

9. října 2006 • 10:15

Třináctým podnikem seriálu mistrovství světa je Turecká rally, která stále patří k jedné z nejmladších soutěží v seriálu mistrovství světa. Navíc se v letošním roce pojede naposledy, jelikož ji FIA pro rok 2007 z MS vyřadila.

Tento fakt však nemění nic na tom, že Turecká rally se ihned při své premiéře v roce 2003 zařadila mezi nejtvrdší podniky celého mistrovství světa. Složením rychlostních zkoušek se hodně podobá Kyperské rally, která se jela před dvěma týdny.

V roce 2003 měli organizátoři problémy s hustými přívalovými dešti, které daly značně zabrat trati a jezdci se některými úseky tratě doslova brodili. V letošním roce by se to vzhledem ke změně termínu opakovat nemělo, nicméně nedá se nic předvídat předem.

Soutěž bude soustředěná do okolí Kemeru, kde je také servisní zóna. Organizátoři se nechali slyšet, že vzhledem k vyřazení z MS se budou snažit udělat soutěž co nejlepší, aby si FIA uvědomila, že přichází o kvalitní podnik. Také doufají, že se v budoucnu do kalendáře znovu dostanou.

Na piloty ale opět letos čeká drsná rally, který čítá celkem 1201.85 kilometrů, z toho ostrých bude 351.01. Dohromady se pojede devatenáct rychlostních zkoušek. V minulém roce soutěž vyhrál Sébastien Loeb s vozem Citroën Xsara WRC.

Richard Vlček ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist